Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна буде вимушена відкрити біженцям шлях до Європи, якщо міжнародна спільнота не допоможе Туреччині створити у північній Сирії безпечну зону для сирійців.
Загалом Туреччина прийняла понад 3,6 мільйона біженців з Сирії, відколи там 2011 року спалахнула громадянська війна.
Ми будемо вимушені відкрити ворота. Або ви надасте підтримку, або, перепрошую...Ердоган
Понад мільйон біженців та мігрантів, переважно сирійців, опинилися у Європі у результаті масової хвилі 2015 року, пробравшись переважно через Туреччину.
Європейський Союз 2016 року уклав з Анкарою угоду, за умовами якої турки суворіше обмежують потоки мігрантів до Європи в обмін на $6,6 мільярдів фінансової підтримки для біженців.
Тепер в Анкарі передбачають збільшення кількості біженців унаслідок активізації наступу підтримуваних Росією військ сирійського президента Башара Ассада проти антиурядових сил в північно-західній провінції Ідліб.
“Або буде так, або ми будемо вимушені відкрити ворота, - застеріг Ердоган, - Або ви надасте підтримку, або, перепрошую, але ми не будемо нести цей тягар самотужки. Ми не отримали допомоги від міжнародної спільноти, а саме від Європейського Союзу”.
“Допоможіть нам з матеріально-технічним забезпеченням, і ми зможемо будувати житло у місцях на 30 кілометрів углиб території на півночі Сирії. Таким чином ми можемо забезпечити людей гуманітарними умовами”, - сказав Ердоган у четвер.
США заявили, що підтримують план створення буферної зони у північно-західному сирійському регіоні, який Туреччина хоче контролювати уздовж 450 кілометрів кордону.
Дивіться також: 32 тисячі мігрантів загинули у світі за 5 років - Міжнародна організація з міграції
Згідно з планом близько мільйона сирійців можуть бути повернені у створювану зону, де їхню безпеку гарантуватиме присутність турецьких військових.
Але між Вашингтоном та Анкарою залишаються розбіжності, бо Туреччина готова застосовувати у регіоні силу проти сирійських курдів, яких підтримували США у війні проти так званої “Ісламської держави” на території Сирії.
Туреччина вважає курдські озброєні формування загрозою для себе і називає їх терористичними.
Сирійські курди виступають не лише остерігаються присутності турецьких військ у Сирії, але й заперечують проти поселення у їхні регіони біженців - переважно арабів з інших сирійських місцевостей.
Дивіться також: Чому подорожі нелегалів часто є смертельно небезпечними
Your browser doesn’t support HTML5