Генерал-майор австралійської армії у відставці Мік Раян заявив про низку уроків з війни, що триває на території України та Росії, які можуть стати в нагоді при безпековому плануванні у Тихоокеанському регіоні.
Раян озвучив власні висновки під час виступу на організованому Міністерством оборони Індонезії семінарі для військових.
Генерал-майор під час виступу звернув увагу на відмінності між Східною Європою та Тихоокеанським регіоном, а також основні виклики, які постають перед країнами на тлі китайського контексту та агресії в західній частині Тихого океану.
- Першим з уроків Раян назвав старт нової ери “масовості та мобілізації”. Мобілізація 21 століття, підкреслив він, є єдністю національних (а не військових) зусиль: промисловість, люди та ідеї.
- Другим уроком доповідач вважає необхідність додаткових “інвестицій в інформацію” та оцінку відкритих джерел, у тому числі з використанням можливостей штучного інтелекту та його інтеграції у військову розвідку та воєнні операції.
- Третім уроком є необхідність дешевшої і точнішої зброї для далекобійних ударів. “Кожній нації потрібно буде досягти власного балансу бойових систем ближнього і далекого радіусу дії залежно від конкретних обставин”, – наголошує генерал.
- Він також наголошує, що сьогодні розгортається боротьба за вплив, а країни намагаються не лише виграти війни, а “виграти розповідь про свої війни”. Це підводить до четвертого уроку – необхідності протистояти дезінформації та навчати населення відрізняти скомпрометовані джерела інформації.
- П'ятий урок стосується непілотованих повітряних, сухопутних та морських систем. Розвиток безпілотників вимагає уважнішого планування співдії людей і БПЛА, каже аналітик.
- Шостий та сьомий уроки стосуються ролі адаптивності та незмінної важливості лідерства і стратегії.
Раян зазначив, що, враховуючи глибокі відмінності в культурі, географії, політиці, інфраструктурі та кліматі Східної Європи та західної частини Тихого океану, потрібен певний ступінь адаптування отриманого в Україні досвіду для його застосування в цьому регіоні світу.
Дивіться також: Світ перебуває на зорі "третьої ядерної ери" –голова Генштабу Великої Британії