Зеленський: Європейських гарантій недостатньо. США - серед головних донорів безпеки

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у штаб-квартирі ЄС у Брюсселі 19 грудня 2024 року. JOHN THYS/AFP

Президент України Володимир Зеленський заявив, що європейських гарантій безпеки Україні недостатньо.

“Для нас справжні гарантії у будь-якому випадку – сьогоднішні або майбутні – це НАТО. І НАТО базується на рішенні і Сполучених Штатів Америки, і європейських лідерів”, – заявив Зеленський на пресконференції у Брюсселі під час саміту лідерів країн-членів ЄС.

Він додав, що і на шляху до НАТО Україна хоче мати гарантії безпеки.

А головними "донорами безпеки" залишаються союзники України, нагадав український президент – і США, і Європа.

Зеленський також сказав журналістам, що переговори у Брюсселі та дискусія з 27 лідерами Європейського Союзу наступного дня були “дуже хорошою можливістю поговорити про гарантії безпеки для України на сьогодні і на завтра”, цитує агенція Reuters.

Питання спрямування контингенту європейських військових до України, питання зброї, ППО та далекобійності президент України назвав серед пріоритетних.

Дивіться також: Лідери ЄС закликали терміново активізувати військову допомогу Україні

Раніше Голос Америки повідомляв, що британських військових можуть відправити в Україну для тренування українських армійців. Велика Британія має зробити навчання "більш відповідним до потреб українців", заявив у інтерв'ю The Times міністр оборони країни Джон Гілі у ході візиту в Україну 18 грудня.

У Брюсселі Зеленський також обговорив з президентом Франції його ініціативу миротворчих сил в Україні.

На пресконференції після завершення переговорів із лідерами країн ЄС та генсеком НАТО Марком Рютте Зеленський розповів, що отримав позитивні новини щодо ідеї розміщення в Україні миротворчої місії.

Дивіться також: Британських військових можуть відправити в Україну
Дивіться також: В Естонії заявляють про можливість відправити війська в Україну
Дивіться також: Макрон і Туск обговорили посилення України та можливість спрямувати туди 40 тисяч миротворців після війни