Поки дійшло до урочистого відкриття МІРА вже була всього 5-ю у рейтингу найшвидших обчислювальних машин світу
У просторому залі на другому поверсі корпусу Теорії та комп’ютерних наук Аргонської національної лабораторії розпросталось майбутнє обчислювальної техніки.
"Ми можемо працювати над складними завданнями, і під складними я маю на увазі моделювання систем з багатьма рухливими частинами. Наприклад, реактивний двигун, фотоелектрична клітина, чи енергосистема", - розповідає про суперкомп'ютер МІРА, директор Національної лабораторії.
Коли почали збирати МІРУ, очікувалось, що цей комп’ютер зі швидкістю 10 петафлопів буде найшвидшим на планеті.
Китайський суперкомп'ютер «Чумацький шлях» втричі швидше
Поки дійшло до урочистого відкриття найшвидшого комп’ютера у США за участі сенатора Діка Дурбіна, МІРА вже була всього 5-ю у рейтингу найшвидших обчислювальних машин світу.
Китайський суперкомп'ютер «Чумацький шлях» втричі швидше за американську МІРУ.
Це серйозно турбує сенатора Дурбіна, який хотів би, щоб США принаймні могли скласти конкуренцію Китаю у гонці суперкомп’ютерів.
Конгрес не спішить виділяти гроші на будівництво обчислювальних машин
Ще одна битва розгортається у Конгресі, який не спішить виділяти гроші на будівництво обчислювальних машин.
"Вони бачать лише ціну питання, але не розуміють його значущості. Ми маємо провести роз’яснювальну роботу у Конгресі, щоб там розуміли, що суперкомп’ютери здатні забезпечити провідне становище США і зрештою служити всьому світу", - нарікає Дік Дурбін.
І хоча МІРА – не найшвидший комп’ютер , він найбільш енергоефективний. Процесори охолоджуються не за допомогою вентиляторів, а за допомогою води яка циркулює по мідних трубах. Завдяки цьому – цей комп’ютер ще і порівняно безшумний.