СП : Давайте почнемо з того, що вже протягом кількох днів українці в Криму потерпають від утисків та залякувань на зразок того, що пережив посол Серрі під час свого сьогоднішнього візиту. Такі залякування та переслідування є неприйнятними, і саме тому міжнародна громадськість висловила своє обурення та глибоке занепокоєння відносно розвитку подій в Україні.
Чому б не дозволити міжнародним спостерігачам на широкій основі бути у регіоні?
Заступник Генерального Секретаря залишає територію України, але Генеральний Секретар ООН каже, що він продовжуватиме грати роль посередника. Я не думаю, що інцидент, який стався сьогодні з посланником Серрі, змінить його плани.
Why is it that an unarmed mediator representing the #UN Secretary-General is stopped and seriously threatened by armed forces?
— Samantha Power (@AmbassadorPower) March 5, 2014
Питання не в тому, що готова зробити міжнародна громадськість. Питання в тому, чи Росія погодиться на таке посередництво, погодиться на деескалацію та участь міжнародних спостерігачів, як шлях до виходу з цієї жахливої кризи
РП : Якщо де-ескалації ситації не відбудеться, якими можуть бути наступні кроки Ради Безпеки ООН чи Генеральної Асамблеї ООН?
Це б дозволило пересвідчитись що етнічні росіяни і інше населення – захищене
Наш аргумент росіянам: якщо ви робите ці звинувачення і розповідаєте міжнародній спільноті, про те, що в Криму відбуваються якісь події, чого ви боїтеся спостерігачів? Чому б не дозволити міжнародним спостерігачам на широкій основі бути у регіоні. Це б дозволило пересвідчитись що етнічні росіяни і інше населення – захищене. Ми наполягаємо на цьому.
There is a way out: #Russia must directly dialogue with #Ukraine, immediately pull back forces, and allow international monitors.
— Samantha Power (@AmbassadorPower) March 4, 2014
Багато кроків, які міжнародна спільнота робить, у тому числі і скликання надзвичайної сесії Ради Безпеки ООН, направлені на те, щоб Росія почула думку широкої міжнародної спільноти щодо територіальної цілісності та суверенітету України з одного боку і про широку підтримку кроків щодо деескалації конфлікту.
Ми також скасували спільні військові навчання, та призупинили дію двосторонніх торгових та економічних угод
Ми також скасували спільні військові навчання, та призупинили дію двосторонніх торгових та економічних угод.
Крім того ми розглядаємо адресні санкції проти тих, кого ми вважаємо відповідальними за цей акт агресії.
РП : Які можливі компромісні рішення щодо Криму чи загалом України ви обговорюєте з Росією?
СП : Українці мають самі вирішувати своє майбутнє. Воно не має вирішуватися зовнішніми силами. Виклик полягає в тому, що російська влада не погоджується розпочати переговори з українською владою або діяти через посередництво, яке запропонували вже чимало міжнародних гравців.
We call on #Russia to pull back military forces being built up in region.
— Samantha Power (@AmbassadorPower) February 28, 2014
З української сторони існує велике бажання розпочати переговори на найвищому рівні. Країна кілька разів зверталася до Москви на всіх рівнях та у всіх сектора х – в економіці, безпеці, на рівні в.о. голови держави, але поки що безрезультатно. Хоча у майбутньому компроміс може бути розглянутий, але це має вирішувати народ України.
З української сторони існує велике бажання розпочати переговори на найвищому рівні
Дуже важливо, щоб Росія відповіла на руку, яку їй протягнули, та почала взаємодіяти на дипломатичному рівні, а не військовому, інакше ескалація може статися дуже швидко.
РП : Схоже, що світ єдиний, засуджуючи дії Росії. На вашу думку, чи є в Росії союзники взагалі у цьому питанні?
Мені важко про це сказати. Але єдина думка, яка висловлюється чи на рівні ОБСЄ у Відні чи Рладі безпеки ООН в Нью-Йорку, навіть просто тут у будинку в ООН, люди почуваються, що вони повернулися в минуле – згадують 1968, 1986.
Але є всезагальна і згода щодо двох питань. Перше - міжнародна спільнота стоїть на боці українського народу, територіальної цілісності, суверенітету та єдності Держави України.
U.S. will stand strongly & proudly with the people of #Ukraine as they chart out their own destiny, their own government & their own future.
— Samantha Power (@AmbassadorPower) March 4, 2014
І друге – Росія не повинна військовим шляхом вирішувати питання, які вона підняла. А повинна через спостерігачів та посередників вийти з цієї проблеми та сприяти проведенню виборів, запланованих на 25 травня, під час яких усі громадяни України – етнічні росіяни чи українці – зможуть висловити свою думку більш традиційним та мирним шляхом.
Якщо Росія буде продовжуватиме йти цим шляхом ... буде політична та економічна ізоляція
СП : Польща попросила про консультації з НАТО за статтею 4. Це досить незвичний крок. Ми бачимо, що в усьому регіоні, який був раніше за Залізною завісою є занепокоєння щодо загрози військових дій Путіна у всьому регіоні. Ми беремо участь в цих консультаціях.
Але наголос США у випадку, якщо Росія буде продовжуватиме йти цим шляхом, яким вона йде зараз – це політична та економічна ізоляція.
- Бжезінський радить визнати українську владу та дати гарантії армії - огляд ЗМІ
- Руслана отримала нагороду від Мішель Обами
- Віце-президент Байден мав телефонну розмову з Медведєвим щодо України
- США погрожують Росії міжнародною ізоляцією та суворими фінансовими санкціями