Російський рубль протягом останніх 3 місяців зазнав найзначнішого - з усіх світових вільноконвертованих валют - падіння по відношенню до долара . За останні три місяці рубль впав на 21 відсоток по відношенню до американського долара. На це вказує видання «Блумберг».
Протягом року рубль знецінився на 29.4% щодо долара, і на 8% лише за останній тиждень - повідомляє "Волл-стріт джорнал".
При цьому видання «Бізнес ревю» відзначає, що стрімке знецінення рубля неодмінно призведе до інфляції у Росії.
Видання відзначає, що Москва змушена була відмовитись від підтримки курсу рубля через скорочення надходжень від продажів нафти, яке зумовлене рекордним падінням її вартості на міжнародних ринках.
За оцінками «Бізнес ревю» вже у найближчі тижні на Росію може чекати загострення ситуації.
«У наступні тижні щось відбудеться. З одного боку - обмінний курс може вийти з під контролю, з іншого - влада Росії може вдатись до серії фіскальних та монетарних заходів, включно з підвищенням процентної ставки по кредитах та скороченням державних витрат. Будь-який з цих варіантів загрожує ще більшим скороченням економіки у короткотерміновій персективі. Найбільш вірогідний варіант десь посередині - буде дещо підвищено процентну ставку по кредитах, а інструменти контролю застосують для збільшення валютних надходжень до бюджету», - прогнозує Могамед Ель-Аріан на сторінках «Бізнес ревю».
Оглядач відзначає, що валютні резерви Росії складають 400 мільярдів доларів, а отже країна цілком спроможна платити по своїх зовнішніх боргах.
«Тим не менше, ймовірно, втрата Росією свого інвестиційно-кредитного рейтингу - лише питання часу.
Це, у свою чергу, призведе до подорожчання кредитів для Росії та звуження бази її кредиторів.
Оглядач відзначає, що подальша доля російської економіки буде залежати від кроків Путіна в Україні.
«Путін може пом'якшити участь Росії в українських подіях і тим самим отримати послаблення західних санкцій. Або він може вдатись до ескалації ситуації в Україні для того, щоб відволікти увагу росіян від економіки».
«У такому разі Росія ризикує отримати нові санкції та контрсанкції, які значно погіршать економічну та фінансову ситуацію і, можливо, занурять у рецесію саму Європу», - пише Ель-Аріан.
«Останні фінансові проблеми Росії стали ще більше виразними через падіння цін на нафту, але вони є віддзеркаленням геополітичної напруги та рішення Росії поставити регіональні авантюри вище за власну економіку та фінансову стабільність», - резюмує оглядач.
ПС : Про падіння рубля вже жартують. Таку карикатуру вважає доцільною репортер "Волл-стріт джорнал" Педро да Коста.
Дивіться також : Цивілізаційний кордон? - Експерти про стіну між Росією та Україною