Перебуваючи з візитом у Вашингтоні, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк заявив, що реформи Державної фіскальної служби і митниці – одні з головних у дорожній карті між Україною і США.
Колишній прем’єр-міністр України нагадав, що минулого року підписано план дій щодо залучення американських інвестицій до української економіки.
«Американський уряд допомагав і далі допомагатиме українському народу. І зараз все залежить виключно від українських політиків, чи будуть вони далі демонструвати свою волю до змін в країні», - наголосив Яценюк після завершення зустрічей із міністром торгівлі США Пенні Прітцкер та міністром фінансів Джейкобом Лью.
«Тепер треба говорити про майбутнє. І наша дорожня карта з Міністерством торгівлі США потребує подальшого виконання. У першу чергу - це дерегуляція. І основне, на чому ми сконцентрувалися, - це реформа Державної фіскальної служби і, саме основне, - митниці», - наголосив він.
Арсеній Яценюк підкреслив, що американський уряд виділяє фінансові ресурси і технічну допомогу для реформування української митниці, «щоб побороти там корупцію, щоби спростити митні процедури і щоб зробити українське податкове законодавство і українську податкову службу наближеними до платників податків, як це зроблено у США», - зазначив Арсеній Яценюк.
«Тому підтримка уряду і підтримка українській державі з боку Сполучених Штатів Америки в реформуванні митної і податкової служби - це зараз не просто задекларовано, а під це виділилися кошти і команда людей, які працюють в Державній фіскальній службі».
Яценюк також нагадав, що під час перебування на посаді прем’єр-міністра України він у співпраці з міністром фінансів США Джейком Лью провели одну з найбільших реструктуризацій боргів у світовій історії.
«Україна списала 20% боргів. Завдяки цьому ми зекономили мільярдні кошти в державному бюджеті, які направляються на українських військовослужбовців та пенсіонерів, які зараз можуть використовуватися на те, щоб українська економіка розвивалася», - зазначив Яценюк.
«Так, як ми два роки тому і спрогнозували, українська економіка нарешті вперше почала демонструвати позитивні сигнали», - підкреслив він.
Яценюк наголосив на необхідності рухатися далі, насамперед, у виконанні програми співпраці з міжнародними фінансовими інститутами і в першу чергу з Міжнародним валютним фондом.
Арсеній Яценюк зазначив, що під час візиту до Вашингтона проведе зустріч із першим заступником директора-розпорядника МВФ Дейвідом Ліптоном.
Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності того, щоби «український парламент і українські політики продемонстрували свою відданість реформам – не на словах, а через прийняття відповідних законів, як ми їх приймали два роки підряд».
Яценюк перебуває у Вашингтоні на запрошення Білого дому. У ході візиту заплановані зустрічі з низкою американських законодавців.
У вівторок 28 червня відбудеться зустріч Арсенія Яценюка із віце-президентом США.
Як повідомили Українську службу «Голосу Америки» у Білому домі, на порядку денному переговорів Арсенія Яценюка з Джозефом Байденом - питання подальшого процесу запровадження реформ в Україні та виконання Мінських угод.
Дивіться також: Арсеній Яценюк - перший день візиту у Вашингтоні (YouTube)