Спеціальні потреби

Підтримка Росії матиме наслідки. У Білому Домі розповіли, про що Байден говорив із Сі Цзіньпіном


Архівне фото переговорів лідерів США та Китаю (листопад 2021). Тайрон Сю/REUTERS
Архівне фото переговорів лідерів США та Китаю (листопад 2021). Тайрон Сю/REUTERS

За повідомленням Білого Дому, під час розмови президента США Джо Байдена із китайським лідером йшлося про «неспровоковане вторгнення Росії в Україну».

Президент США виклав погляди Сполучених Штатів та союзників та розповів про «зусилля, щоб запобігти вторгненню, а потім відповісти на нього, в тому числі шляхом покладання витрат на Росію».

Американський президент, повідомляє Білий дім, описав наслідки, яких зазнає Китай у разі якщо надасть матеріальну підтримку Росії у війні проти України. Байден підкреслив свою відданість дипломатичному врегулюванню кризи. Лідери погодилися щодо необхідності продовжувати діалог.

Під час телефонної розмови із журналістами представники Ради нацбезпеки розповіли, що у ході розмови Байден чітко розповів китайському лідерові про наслідки надання матеріальної підтримки Росії. Водночас у Білому домі але не стали роз’яснювати, якими саме вони можуть бути.

Також повідомляється, що Байден висловив занепокоєння щодо поширення Росією дезінформації про біологічну зброю в Україні як приводу для операції під чужим прапором, та занепокоєння щодо повторення та розповсюдження цієї дезінформації.

За інформацією Міністерства закордонних справ Китаю, президент країни Сі Цзіньпін сказав американському президенту, що обидві країни мають взяти на себе відповідальність щодо забезпечення миру, та розповів, що «Китай висунув ініціативу з шести пунктів щодо гуманітарної ситуації в Україні та готовий надавати подальшу гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам».

Сі висловився проти масштабних санкцій та сказав, що США та НАТО «також мають вести діалог з Росією, щоб вирішити суть кризи в Україні та послабити безпекові занепокоєння і Росії, і України».

Ця зустріч відбулася на тлі повідомлень про можливу допомогу Китаю Росії у війні проти України, втім, Пекін та Москва відкидають інформацію про те, що Москва звернулася із таким проханням до Пекіну.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG