Спеціальні потреби

«Зернову ініціативу» намагаються втілювати попри неучасть Росії


Вантажні судна, включно з суднами, що везуть збіжжя з України, чекають на прохід через Босфорську протоку біля Стамбула 31 жовтня 2022 р.
Вантажні судна, включно з суднами, що везуть збіжжя з України, чекають на прохід через Босфорську протоку біля Стамбула 31 жовтня 2022 р.

Представники ООН, України і Туреччини заявили, що вони далі працюють відповідно до міжнародної домовленості про експорт українського збіжжя, хоча Росія заявила минулими вихідними про припинення своєї участі.

Ми будемо і далі рішуче докладати зусиль на користь людства.
Реджеп Таїп Ердоган

Українське міністерство інфраструктури повідомило у понеділок 31 жовтня, що з України вирушили 12 вантажних суден і до українських портів прямують ще 4.

У повідомленні з Києва також йдеться, що відповідно до домовленості судна й далі оглядають інспектори ООН і Туреччини, а російська делегація, яка бойкотує процес, «була поінформована».

«Представники ООН та Туреччини ведуть перемовини з делегацією Росії та продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації Зернової ініціативи», - повідомляє український уряд.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив у понеділок у Стамбулі: «Навіть якщо Росія поводиться нерішуче, бо вона не отримала такі ж вигоди, ми будемо і далі рішуче докладати зусиль на користь людства».

Речник ООН підтвердив, що у понеділок у водах біля Стамбула інспектори ООН і Туреччини провели 40 оглядів суден.

Так звана «Зернова ініціатива» була підписана у липні в Стамбулі за участі України, ООН, Туреччини і Росії, щоб відновити постачання української пшениці та інших продуктів заблокованих внаслідок російського вторгнення в Україну, що супроводжувалося російськими бомбардуваннями українських міст, включно з Одесою та іншими чорноморськими портами, і фактичною морською блокадою України.

На тлі міжнародної харчової кризи Москва під зовнішнім тиском погодилася на «Зернову ініціативу», що мала б гарантувати проходження суден з пшеницю та іншими харчовими продуктами з українських портів через Чорне море до Туреччини і далі.

Але 29 жовтня Росія заявила, що припиняє участь у домовленості на невизначений час після того, що у Москві назвали українським нападом на російські військові кораблі в Севастополі.

Росія заявляє, що не може гарантувати безпеку суднам, які виходять з українських портів, в той час як Україна вказує, що саме Росія запускає ракети, зокрема з російських кораблів, по українських містах включно з портами Одеси і Миколаєва, і саме Росія намагається тримати Україну у морській блокаді.

Дивіться також:

Розсилка

Відео - найголовніше

Наїзд у натовп та вибух Tesla у США непов’язані. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:30 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG