Спеціальні потреби

Щоразу коли ми говорили, що нова зброя для Києва може призвести до ескалації, ми помилялись - Борис Джонсон у Вашингтоні


Колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у Вашингтоні закликав надати Україні усе спорядження, яке їй необхідно.
Колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у Вашингтоні закликав надати Україні усе спорядження, яке їй необхідно.

Західним союзникам потрібно якнайшвидше надати Києву всю необхідну зброю, щоб Україна змогла перемогти у російській війні вже цього року. Про це колишній премʼєр-міністр Великої Британії заявив під час візиту до США, де відвідав Український дім у Вашингтоні й провів сніданок і прес-конференцію із посолкою України Оксаною Маркаровою.

"Я тут, тому що я підтримую Україну з гордістю, а також щоб донести важливий меседж, що США відіграли провідну роль у допомозі нашим українським друзям, які захищають себе від жорстоких і непотрібних атак Путіна і російських збройних сил", - заявив Джонсон.

Він пояснив: "Я хочу донести у Вашингтоні, що немає жодної причини відкладати допомогу. Наші українські друзі мають отримати усе, що потрібно, щоб вигнати росіян з усієї території України якомога швидше. Щоб це сталося цього року – 2023. Це найкраще для України, Заходу та Росії. Закінчімо цю катастрофу якнайшвидше".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Говорячи про надання Україні досконалішої зброї, включно із винищувачами F-16, колишній британський прем'єр зауважив: "Щоразу коли ми говорили, що не маємо надавати певний тип зброї через ризик ескалації, досвід показав, що це була помилка (...). Ще зовсім недавно казали, що про танки не треба й думати, а зараз ми даємо танки. Отже, мій головний аргумент: продовжуймо обговорення. Але не відкладаймо. Це життєво важливо, щоб Україна отримала техніку, яка їй необхідна, якнайшвидше. Це гуманна річ для України й всього світу".

Відповідаючи на питання Голосу Америки щодо відповіді президента США Джозефа Байдена напередодні про те, що США не будуть надавати Україні винищувачі F-16, Джонсон відповів, що захоплюється тим, що робить адміністрація Байдена, яка витратила 23 мільярди доларів лише на військову допомогу Україні, і що він сподівається, що вона буде будувати на цих досягненнях.

"Я вважаю, що інвестиції, які Сполучені Штати зробили у вирішення цього конфлікту, є насправді розумною річчю в довгостроковій перспективі для всієї євроатлантичної зони. Зі стриманням російської агресії та відсічу російській агресії в Україні загальна економія в довгостроковій перспективі буде величезною", - сказав він.

Також він повторив свій заклик про те, що безпека України має бути гарантована таким же чином, як й для країн НАТО. За його словами, він змінив свою думку щодо членства України в Альянсі.

"Я раніше думав, що в основному нам потрібно знайти спосіб забезпечити безпеки України обладнанням, розвідкою, тренуваннями, щоб вони більше ніколи не могли бути атаковані. Але ви знаєте, тепер я думаю, що досить вже двозначностей. Ми десятиліттями намагалися не мати України в НАТО, що призвело до найгіршої війни в Європі за 80 років".

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG