Спеціальні потреби

Блінкен і Сежурне наголосили на зобов'язанні допомагати Україні та підтримати її на шляху до НАТО


Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне проводять спільну пресконференцію після зустрічі в Міністерстві закордонних справ у Парижі, 2 квітня 2024 року. (Фото: Emmanuel Dunand/AFP)
Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне проводять спільну пресконференцію після зустрічі в Міністерстві закордонних справ у Парижі, 2 квітня 2024 року. (Фото: Emmanuel Dunand/AFP)

США і Франція працюють разом, щоб надати необхідну військову підтримку Україні сьогодні, сприяти в розбудові українських збройних сил, аби Україна могла захистити себе у майбутньому, а також, щоб посилити українську економіку та демократичні інститути на шляху до її євроінтеграції.

Але ми перебуваємо у критичному моменті, коли абсолютно необхідно надати українцям те, що їм і далі потрібно для власного захисту, особливо що стосується боєприпасів та протиповітряної оборони
Ентоні Блінкен

Про це говорили у вівторок, 2 квітня, на спільній пресконференції держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне.

Переговори дипломатів відбулися в Парижі в час, коли Конгрес США вже понад півроку не може ухвалити законопроєкт про додаткову допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів, та також після нещодавніх заяв президента Франції Еммануеля Макрона про можливість відправлення західних військ в Україну.

У своєму вступному слові Блінкен вкотре наголосив на зобов'язанні підтримувати Україну та висловив сподівання, що Конгрес якнайшвидше ухвалить додаткове фінансування для України.

Раніше цього дня під час зустрічі з міністром оборони Франції Себастьяном Лекорню держсекретар Блінкен заявив: “Росія зазнала, як я вважаю, стратегічної поразки в Україні – вона слабша у військовому плані, вона слабша економічно, вона слабша дипломатично. Україна як ніколи єдина. Європа позбулася залежності від російських енергоносіїв. І наш альянс НАТО став сильнішим і тепер більшим на двох членів. І, звісно, Україна, якій багато хто пророкував падіння за лічені дні, продовжує залишатися міцною”.

Блінкен наголосив на необхідності забезпечення України боєприпасами та системами ППО.

“Ми перебуваємо у критичному моменті, коли абсолютно необхідно надати українцям те, що їм і далі потрібно для власного захисту, особливо що стосується боєприпасів та протиповітряної оборони. Тож ми разом працюємо над вирішенням короткострокового завдання. Це ще одна причина, чому запит на додаткове бюджетне фінансування, який президент Байден направив до Конгресу, має бути виконано якомога швидше. Це потрібно зараз, це потрібно терміново”, - додав Блінкен.

Не задовольняючись пригніченням власного народу, Володимир Путін намагається підкорити український народ
Стефан Сежурне

За його словами, найкращим способом відповісти на “агресію Путіна” є підтримка України у розбудові власних збройних сил для захисту країни у довгостроковій перспективі, залучення приватних інвестицій для економічного зміцнення країни та підтримка демократичних інститутів, які уможливлюють просування до членства в ЄС. Таким чином Україна зможе “стати на власні ноги”, зазначив Ентоні Блінкен.

Держсекретар США також розповів про спільні зусилля США та Франції завадити передачі Росії озброєнь від таких країн як Північна Корея, Іран та Китай для застосування у війні в Україні. Блінкен назвав це загрозою не лише Україні, а й усій Європі.

Своєю чергою Сежурне зазначив, що Україна веде самооборону згідно з нормами ООН, і це є справедлива боротьба.

“Не задовольняючись пригніченням власного народу, Володимир Путін намагається підкорити український народ”, - зазначив він.

Окремо міністр Сежурне торкнувся російської дезінформації, зазначивши, що “Росія вдається до брехні та маніпулювання громадською думкою”, зокрема, звинувачуючи Україну та Європу у нещодавньому теракті у Москві.

На його думку, це є спробою приховати той факт, що Росія замість боротьби з ісламськими терористами обрала хибного ворога.

“Це грубий спосіб приховати той факт, що Росія обрала неправильного ворога, ігноруючи ісламський тероризм на своїй території”, - сказав Сежурне.

Він додав, що Франція невдовзі запропонує санкційний режим в межах ЄС для боротьби з російською пропагандою та кампаніями дестабілізації.

Наш погляд і політика з першого дня, що стосується України, полягала в тому, щоб робити все можливе, щоб допомогти Україні захиститися від цієї російської агресії. При цьому ми не підтримували й не уможливлювали завдання Україною ударів за межами її території
Ентоні Блінкен

На питання, чи обмежують союзники Україну в питанні ударів по нафтопереробних підприємствах в Росії, Блінкен відповів, що США, попри всеохопну підтримку України, “не підтримували” українські удари за межами території України.

“Наш погляд і політика з першого дня, що стосується України, полягає в тому, щоб робити все можливе, щоб допомогти Україні захиститися від цієї російської агресії. При цьому ми не підтримували й не сприяли ударам України за межі її території”, - зазначив Блінкен.

Натомість Сежурне обмежився констатацією фактів з цього приводу, зазначивши: “Український народ діє в рамках самооборони, і ми вважаємо Росію агресором”.

Що стосується відносин України з НАТО, дипломати знову висловили прихильність до майбутнього членства України, підтриманому країнами-членами альянсу на саміті у Вільнюсі в липні 2023 року, зазначивши, що для досягнення цього спершу необхідна чітка дорожня карта.

Сежурне назвав саміт НАТО, що має відбутися в липні у Вашингтоні, “самітом єдності”, й зазначив, що члени альянсу будуть підтверджувати цю єдність й дотримуватись “формули Вільнюсу”. Міністр не надав додаткової конкретики з цього приводу.

За словами Блінкена, які він виголосив французькою у відповідь на питання, саміт НАТО у Вашингтоні буде значною мірою зосереджений на обговоренні такої дорожньої карти, яка дозволить Україні стати країною-членом альянсу у майбутньому.

“Як заявили союзники у Вільнюсі, Україна буде членом НАТО. Для нас проблема полягає в наявності хорошої та чіткої дорожньої карти для досягнення цього висновку. І я вірю, що саміт НАТО до цієї 75-ї річниці справді буде дуже зосереджений і досить конкретно щодо того, як ми можемо створити цю дорожню карту, або, використовуючи інший образ, міст, необхідний міст, щоб дозволити Україні стати членом НАТО”, - заявив держсекретар.

Теперішня зустріч дипломатів США та Франції відбувається в ювілейний рік, коли виповнюється 80 років визволення Франції від німецьких військ у Другій світовій війні, зокрема, за участі американських військ, а також 75 років від заснування військового альянсу НАТО.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG