Спеціальні потреби

Чіткого пояснення політики щодо України на президентських дебатах виборці не почули – експерти


Розвага американських глядачів дебатів – відзначати на картці "бінго" згадані під час дискусії теми. 27 червня 2024 року. AP Photo/Rebecca Blackwell
Розвага американських глядачів дебатів – відзначати на картці "бінго" згадані під час дискусії теми. 27 червня 2024 року. AP Photo/Rebecca Blackwell

Колишній і чинний президенти США під час дебатів обмінялися взаємними звинуваченнями щодо того, хто “винен” у тому, що російському керівництву вистачило зухвалості ухвалити рішення про повномасштабне вторгнення до України.

Також вони говорили про те, що потрібно робити зараз, і як вони бачать проблему відновлення миру між Росією та Україною.

На думку Джона Гербста, колишнього посла США в Україні, на дебатах "ми почули “гарного Байдена”, тобто Байдена, який розуміє: якщо Путін переможе в Україні, – це негативно вплине на національну безпеку Сполучених Штатів. І тому – ми мусимо цьому завадити".

Слова кандидата на посаду президента від республіканців, Дональда Трампа, також не розчарували експерта.

"Те, що ми почули від Трампа було “окей”. Дуже позитивним є те, що він сказав, що так звані “умови миру”, які я б радше назвав “умовами підкорення”, які виклав Путін кілька тижнів тому, – є неприйнятними для нього. Дуже важливо, що він це сказав”, – говорить Гербст в інтерв'ю Голосу Америки.

Стосовно слів Дональда Трампа про те, що він зуміє закінчити цю війну одразу після перемоги на виборах, ще до інавгурації, Гербст додав: “Але він не прояснив, як він це зробить. І я не упевнений, що це якимось чином допомагає”.

Гербст також називає “некорисним твердженням” слова Трампа про те, що не варто підтримувати союзника по НАТО у разі атаки Росії, якщо ця країна не витрачає принаймні 2% свого ВВП на оборону.

При цьому колишній дипломат застерігає, що не потрібно перебільшувати вплив перших телевізійних дебатів у цій президентській кампанії на результат самих виборів. Водночас, каже Гербст, дебати є імпульсом до пошуку варіантів змін.

Він також додав, що було б критично важливо для американської національної безпеки, щоб народу США пояснили, що “Москва вважає нас своїм головним ворогом і проводить дуже ворожу політику щодо Сполучених Штатів”.

А отже, це становить національний інтерес США, щоб Путін зазнав поразки в Україні, наголошує Гербст.

Андрій Добрянський, речник Українського Конгресового Комітету Америки вважає, що дебатам у питанні України бракувало чіткості.

“Питання про Україну іноді змішувалося з Ізраїлем – не з боку модераторів, а під час відповідей – тому ми насправді не отримали чіткого пояснення щодо майбутньої політики обох президентських адміністрацій щодо України”, – каже Добрянський.

Для багатьох виборців, на його думку, дебати “не будуть значити аж так багато”. А для американських виборців українського походження, ймовірно, більш важливим будуть платформи обох кандидатів, прийняті під час з’їздів, додав експерт.

Як цитує учасників дебатів Радіо Свобода, на думку Трампа, США не мали б витрачати стільки грошей на підтримку України, оскільки це не має ефекту. “Україна не виграє цю війну. Вони втрачають дуже багато людей. І втрачають красиві міста з золотими куполами. І це дуже сумно”, – сказав Трамп.

Відповідаючи на його заяви, Джо Байден сказав, що “ніколи не чув стільки дурощів”. Він зазначив, що якщо припинити підтримку України, то Путін на цьому не зупиниться: “далі буде Польща, Білорусь, країни НАТО… Він [Трамп – ред.] не розуміє, про що він говорить”.

Україні слід працювати з усіма і треба підтримувати діалог у тому числі з командою кандидата в президенти Трампа, наголосив у інтерв’ю Радіо Свобода голова Комітету Верховної Ради з закордонної політики Олександр Мережко. “Це дуже важливо для України”, – сказав він.

Час-Time. Настрої в партіях кандидатів після дебатів Трампа і Байдена
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG