Спеціальні потреби

Єрмак: Неможливо боротися, коли ворог не має жодних обмежень, а ми обмежені у застосуванні зброї


Архівне фото. Глава Офісу президента України Андрій Єрмак. Ritzau Scanpix/Ida Marie Odgaard via REUTERS
Архівне фото. Глава Офісу президента України Андрій Єрмак. Ritzau Scanpix/Ida Marie Odgaard via REUTERS

Позитивну оцінку першим результатами саміту НАТО у Вашингтоні висловив керівник офісу президента України Андрій Єрмак.

Під час розмови на одному з неформальних майданчиків форуму, високопосадовець зазначив, що українці будуть задоволені результатами міжнародної підтримки, коли війну вдається закінчити, а головним результатом має бути вигнання росіян з усієї території України.

За його словами, саміт у Вашингтоні продемонстрував "потужний крок вперед", а слово "незворотний" [шлях України до НАТО, – ред.] у підсумковому комюніке демонструє, що вступ України до альянсу – "це не питання "якщо", а питання "коли".

На думку Єрмака, саміт у Вашингтоні вкотре підкреслює, що протистояння російській агресії – не лише національний інтерес України, але й інтерес НАТО.

Він також наголосив, що очікує від партнерів зняття усіх обмежень щодо використання зброї: "Неможливо боротися, коли ворог не має жодних обмежень, атакує наших цивільних, дитячі лікарні, школи, а ми маємо ці обмеження".

Натомість зняття обмежень, каже посадовець, одразу змінило б ситуацію на полі бою. "Сподіваюся, наші партнери це розуміють", – додав він.

Нагадаємо, під час свого виступу в Інституті Рональда Рейгана у Вашингтоні президент України Володимир Зеленський заявив, що дозвіл США вражати воєнні цілі на території Росії за допомогою американської зброї допоміг Україні зупинити російський наступ на Харків, а тепер українські сили оборони потребують подальшого зняття обмежень, щоб захистити й інші українські міста. За його словами, це дасть "миттєвий результат", тож Київ очікує на таке рішення західних союзників.

Напередодні Майкл Карпентер, старший директор із питань Європи у Раді з нацбезпеки США, заявив в інтерв'ю Голосу Америки, що змінити політику так, щоби Україна могла використовувати американську зброю для ударів по аеродромах по всій Росії – "не реалістично".

Водночас заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт в інтерв'ю Голосу Америки сказав: "Ми ретельно та тісно співпрацюємо з нашими українськими колегами, щоб адаптувати та коригувати нашу безпекову допомогу та вказівки, які ми надаємо разом із цією допомогою, - щоб протистояти цим загрозам".

Єрмак високо оцінив безпекові угоди, укладені Україною з низкою інших держав та висловив упевненість, що вони допоможуть не тільки закінчити війну, але й бути готовими до проявів агресії у майбутньому.

Це також допомагає бути ближчими до НАТО, каже керівник президентського офісу, оскільки більшість із безпекових угод укладено саме з членами альянсу.

Єрмак подякував за рішення про надання Україні систем протиповітряної оборони: "Нам потрібно більше, щоб гарантувати безпеку наших міст, наших людей. Щоб такої трагедії, яка сталася два дні тому [атака по дитячій лікарні "Охматдит", – ред.], ніколи більше не було, і щоб наших дітей не вбивали російські агресори".

"Після цієї трагедії ми шукаємо серйозних рішень", – додав Єрмак.

Він нагадав аудиторії: українці щоденно живуть в умовах війни, тому мають дещо відмінне "розуміння реальності", аніж решта світу, котрий не відчуває цілодобових атак. "Ми чекаємо спільного плану, як зупинити цю війну, як підтримати справедливий мир, як залагодити кризу, породжену війною", – озвучив він очікування від міжнародних зустрічей, спрямованих на спроби досягнення миру.

Раніше міністр оборони України Рустем Умєров підкреслив, що поки Росія завдає ударів по лікарнях та інших цивільних об’єктах і вбиває цивільних, Україна намагається захистити своїх громадян. Тому, в разі надання відповідного дозволу від союзників, завдаватиме ударів західною зброєю лише по воєнних цілях в глибині Росії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG