Американці пильно спостерігають за подіями в Україні і ніколи не відвернуться від України – наголосила колишня міська голова Чикаго Лорі Лайтфут напередодні з’їзду Демократичної партії в Чикаго в коментарі Голосу Америки.
“Люди налякані, вони щодня спостерігають за тим, що відбувається в Україні, що відбувається в Газі. І ми ніколи, ніколи не відвернемось від України”, – говорить Лайтфут.
Люди налякані, вони щодня спостерігають за тим, що відбувається в Україні, що відбувається в Газі. І ми ніколи, ніколи не відвернемось від УкраїниЛорі Лайтфут
Сенатор-демократ Кріс Кунс зазначив у коментарі Голосу Америки, що, на його думку, американський виборець не приділяє багато уваги зовнішній політиці. Водночас він вважає, що підтримка України – одне із ключових питань: “Очевидно, є кілька ключових питань, зокрема боротьба за свободу в Україні, Джей Ді Венс чітко сказав, що він не вважає, що це важлива боротьба для нас, і не вважає, щоб ми вкладали свої зусилля в неї”.
В Чикаго одна із найбільших українських громад у США. Напередодні з’їзду Демократичної партії в Чикаго відбувся український фестиваль. Журналісти української служби Голосу Америки Остап Яриш та Дмитро Мельник розпитали учасників фестивалю про те, чого вони очікують від США у підтримці України.
Більшість учасників фестивалю наголосили у коментарях українській службі Голосу Америки, що вони вдячні адміністрації США за підтримку, але очікують більше підтримки та зброї.
“Передовсім ми хочемо подякувати за підтримку. Але оскільки ми ще не перемогли, ми очікуємо більше підтримки та більше зброї”, – говорить учасниця фестивалю Лілія Попович. На цьому ж наголошує інший учасник фестивалю Володимир Зрібняк: “вважаю, що США можуть зробити більше для боротьби за демократію. Те, що сталося в Україні, може статися з будь-якою іншою країною. Тому я вважаю, що ми повинні зробити більше”.
Учасники фестивалю наголошували також на тому, що вони очікують від адміністрації США рішучіших дій у підтримці України. “В цілому, я дуже вдячний президенту [США] та його команді за ту підтримку, яку вони надали. Водночас я думаю, що вони могли б діяти більш рішуче. Відсутність дозволу на далекобійні удари, затримка в підготовці пілотів на F-16. Особисто я не розумію цих рішень. Тому я очікував від цієї адміністрації більше рішучості”, – говорить Борис Трофімов.
Згадували учасники фестивалю також період, коли американський Конгрес протягом тривалого часу не приймав пакет додаткової допомоги для України. “Я шкодую, що був період, коли пів року чи довше Конгрес не голосував за допомогу Україні. Я вважаю, що це було дуже складно для воєнних зусиль України”, – наголошує учасниця фестивалю Марта Фаріон.
Нам не потрібні сльози, нам потрібна зброяВолодимир Зрібняк
Володимир Зрібняк каже, що його головне очікування від нової адміністрації після виборів 2024 року – надання Україні необхідної для перемоги зброї: “Нам не потрібні сльози, нам потрібна зброя. Тому я очікую, що нова адміністрація дасть зброю, і що вона дасть ясність. Не так, що “тут можна воювати нашою зброєю, а там ні”. Просто дайте Україні зброю для перемоги. Це те, чого я очікую. Щоб американці були американцями”.
Ще один учасник українського фестивалю Волтер Тан підкреслює, що підтримка України не має залежати від того, яка партія буде при владі: “На мою думку, незалежно від того, яка партія при владі, в їхніх інтересах бути зацікавленими в суверенній, незалежній, орієнтованій на Захід Україні. Це не залежить від того чи при владі Демократична, чи Республіканська партія”.
Нагадаємо, як раніше повідомляв Голос Америки, у понеділок ввечері в Чикаго відкривається Національний з'їзд Демократичної партії США. Очікується, що віцепрезидентка Камала Гарріс прийме номінацію від своєї партії на участь у виборах президента США. Її головним опонентом на виборах буде кандидат від Республіканської партії колишній президент США Дональд Трамп.
Дивіться також: Демократи розпочинають партійний з'їзд у Чикаго
Форум