Спеціальні потреби

Ламмі закликає до "сміливості" в переговорах зі США щодо використання Україною ракет у Росії. Оновлено


Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі заявив, що тривають делікатні переговори з Білим домом щодо дозволу Україні використовувати ракети Storm Shadow в Росії, стверджуючи, що настав час для "сміливості та мужності". Про це повідомляє видання The Guardian.

Заява британського посадовця прозвучала трохи більше ніж через тиждень після того, як Ламмі та премєр-міністр великої Британії Кір Стармер відвідали президента США Джо Байдена в Білому домі, але не змогли розв'язати це питання.

Виступаючи на конференції Лейбористської партії в Ліверпулі, Ламмі сказав, що труднощі та виклики війни в Україні стануть "глибшими та суворішими", особливо наприкінці 2025 – 2026 років і далі.

"Тож це критичний час для сміливості та мужності, терпіння та сили духу з боку союзників, які підтримують Україну", — сказав він.

Ламмі підкреслив, що Україна та її західні союзники обговорюють, "що ще може знадобитися", щоб допомогти Києву на полі бою, окрім надання можливостей, щоб утримати лінію фронту.

"Як міністр закордонних справ я, звичайно, не збираюся коментувати оперативні деталі, тому що це може лише допомогти Путіну, — сказав Ламмі. — Але між союзниками в реальному часі ведеться дискусія про те, як ми можемо підтримати Україну з наближенням зими".

Президент України Володимир Зеленський у суботу знову закликав президента Байдена дозволити Україні завдавати ударів далекобійною зброєю вглиб Росії.

Очікується, що під час Генасамблеї ООН, загальні дебати якої розпочинаються 24 вересня, Зеленський говоритиме з партнерами про далекобійні удари і “пакет перемоги”. 24 вересня на Генасамблеї виступить президент США Джо Байден, а наступного дня - 25 вересня говоритиме президент України Володимир Зеленський.

Президент Зеленський казав, що планує особисто ознайомити західних партнерів і зокрема президента Байдена, а також кандидатів на американських президентських виборах Дональда Трампа і Камалу Гарріс з так званим “планом перемоги”.

Як повідомляв раніше Голос Америки Велика Британія намагається бути лідером серед західних партнерів у досягнення згоди на застосування західних ракет проти цілей на території Росії. Україна вже отримала від Великої Британії та Франції крилаті ракети з радіусом дії приблизно 300 кілометрів. Участь у виробництві тих британсько-французьких ракет Storm Shadow/SCALP бере також Італія. Роль США у їхньому застосуванні також вирішальна, бо для керування ракетами використовуються американські військові технології і системи.

Президент Джо Байден у неділю у Вашингтоні, відповідаючи на питання репортера, чи вирішив він дозволити Україні використовувати далекобійну зброю (по цілях на території Росії – ред.), сказав – ні.

Посол України у Великій Британії та колишній головнокомандувач країни Валерій Залужний також був присутній на позачерговому заході Лейбористської конференції, організованому Інститутом Тоні Блера. Залужний сказав, що Україна "як і раніше серйозно налаштована перемогти у цій війні" і перерахував низку прохань допомогти їй це зробити.

"Перш за все нам потрібно мати достатньо сучасної зброї, – цитує посла The Guardian. — Повітряні та наземні установки дальньої дії надзвичайно важливі. Зняття обмежень на використання зброї по військових цілях у Росії є критично важливим. Це допоможе захистити цивільне населення від російських ракет і КАБів".

Посол також закликав до подальшого посилення санкцій проти Росії, майбутнього членства України в НАТО і, зокрема, до "політичного рішення" дозволити західним союзникам "збивати безпілотники та ракети над західною Україною" за допомогою власних винищувачів і систем протиповітряної оборони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG