Спеціальні потреби

Норвегія збільшить допомогу Україні наступного року


Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре виступає під час пресконференції в штаб-квартирі ЄС у Брюсселі, 23 лютого 2022 р. (Фото: Стефані Лекок через AP)
Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре виступає під час пресконференції в штаб-квартирі ЄС у Брюсселі, 23 лютого 2022 р. (Фото: Стефані Лекок через AP)

Норвегія збільшить підтримку України у наступному році до 30 мільярдів крон (близько 2,7 мільярда доларів) із цьогорічних 27 мільярдів крон. Про це 26 листопада заявив прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре.

Лівоцентристський уряд меншості країни, який минулого місяця запропонував скоротити допомогу Україні до 15 мільярдів крон у 2025 році, відмовився від цієї пропозиції на тлі критики з боку опозиційних партій.

Уряд заявив про прагнення створити широку коаліцію для підтримки норвезької допомоги Україні.

Зокрема Консервативна партія пропонувала збільшити витрати на допомогу Україні до 45 мільярдів крон наступного року.

За даними Кільського інституту світової економіки, станом на 31 серпня 2024 року, Норвегія загалом надала Україні допомоги на майже 2,83 мільярда євро, що становить понад 0,6% ВВП країни. Понад 1,53 мільярда євро з цієї допомоги становить військова підтримка.

Як повідомляв раніше Голос Америки, міністр оборони України Рустем Умєров відвідав Осло 15 листопада, де зі своїм норвезьким колегою Бйорном Арільдом Грамом обговорив зміцнення української ППО та тренування військових.

Грам заявив тоді, що обговорив з Умєровим ситуацію на полі бою в Україні, та співпрацю у сфері виробництва зброї. Посадовці підписали меморандум про двосторонню співпрацю. Наприкінці жовтня Грам у супроводі Умєрова відвідав Одесу.

Як також повідомляв Голос Америки, норвезький прем’єр-міністр Стьоре вважає, що США повинні вирішити “велику політичну проблему” війни Росії проти України, в якій Москву підтримують Північна Корея, Іран та Китай.

“Я вважаю, що зараз Україна, коли на шляху до України в Росії є солдати з Північної Кореї, залучений Іран, залучений Китай, це абсолютно серйозно для України, але це також велика політична проблема, яку США повинні вирішити повністю”, - сказав Стьоре 7 листопада.

“І я вважаю, що ми повинні працювати зі США, щоб сказати, що це дійсно впливає на наші цінності, і ми повинні співпрацювати в цьому, і це критична проблема”, - підсумував він.

Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявив 27 жовтня, що співпраця у форматі “Україна плюс Північна Європа” посилюється. До формату входять Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія та Ісландія.

Зеленський раніше заявляв, що спільна військова допомога північноєвропейських країн Україні 2024 року становитиме 6 мільярдів євро відповідно до окремих угод.

У 2023 році п’ять країн півночі Європи надали Україні близько 11 мільярдів євро допомоги.

У статті використано матеріали Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Останній “Рамштайн” за адміністрації Джо Байдена. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG