Спеціальні потреби

G7: наша мета - почати перераховувати Україні кредит на $50 млрд до кінця 2024 року


Міністри закордонних справ країн "Групи семи" провели зустріч у Ф'юджі, Італія, 26 листопада 2024 р
Міністри закордонних справ країн "Групи семи" провели зустріч у Ф'юджі, Італія, 26 листопада 2024 р

Країни "Групи семи" висловили занепокоєння через "російську ескалацію" проти України і оголосили про плани почати перераховувати Україні кошти за кредитом обсягом 50 мільярдів вже до кінця року.

Про це йдеться в спільній заяві, виданій за результатами зустрічі міністрів закордонних справ країн "Групи семи" в Італії.

Союзники, зокрема засудили "безвідповідальну ядерну риторику" Кремля, залучення Росією сил КНДР та використання балістичної ракети середньої дальності для удару по Україні 21 листопада.

Вони підкреслили непохитну підтримку України і плани швидко надати Києву 50 мільярдів доларів кредиту, що буде погашатися коштом доходів на російські державні активи заморожені на Заході.

“Наша мета – до кінця року розпочати виплату коштів”, - підсумували учасники зустрічі, засвідчивши, що Група семи є “непохитною у своїй солідарності щодо підтримки боротьби України за свободу, її відновлення та реконструкцію”.

Європа повинна якнайшвидше надіслати Україні кошти цього кредиту заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.

“Ми зобов’язані, як союзники та друзі України, зробити все, щоб дозволити їй вступити – коли прийде час і у той час, який вони виберуть – до мирних переговорів з позиції сили”, - заявив Барро 26 листопада в рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи в Італії.

“Це означає продовження та акцент на наших зусиллях у фінансовій сфері насамперед надсилання якомога швидше 50 мільярдів доларів за рахунок заморожених російських активів, щоб Україна могла ними скористатися та уникнути проблем з ліквідністю, пов’язаних із військовими діями”, - додав він.

Як повідомляв раніше Голос Америки, Європейський Союз зобовʼязався надати до 35 мільярдів євро в рамках позики Групи семи. Гроші ЄС очікувано надійдуть в Україну протягом 2025 року.

"Механізм кредитної співпраці з Україною, нещодавно створена структура, зробить майбутні доходи від заморожених активів Центрального банку Росії, розташованих в ЄС, доступними для України", - пояснено в пресрелізі Європарламенту цього приводу.

"Ці кошти допоможуть Україні обслуговувати та повертати позику макрофінансової допомоги ЄС, а також позики від інших партнерів "Групи семи". В міру того, що кошти механізму можна буде використовувати для обслуговування та погашення кредитів, Київ зможе розподіляти кошти макрофінансової допомоги на свій розсуд", - додає Європарламент.

Своєю чергою міністерка фінансів США Дженет Єллен оголосила, що у рамках кредитів Групи семи, Америка надасть Україні позику у розмірі 20 мільярдів доларів.

"Група семи збирається надати Україні 50 мільярдів доларів кредитів до кінця цього року. Сполучені Штати приєднуються до Групи семи й нададуть Україні позику у розмірі 20 мільярдів доларів, яка буде погашена, користуючись з доходів, отриманих від активів Росії", – сказала Єллен.

Вона додала, що це означає, що "Росія буде змушена нести витрати за свою незаконну війну замість платників податків у США та Європі".

На думку голови Національного банку України Андрія Пишного, цей "історичний" крок може стати лише першим на шляху до конфіскації російських державних активів, що складають загалом 280 мільярдів доларів.

Відбувся злам у ставленні до російських активів, які були знерухомлені з початком війни. Якщо раніше дуже обережно, а подекуди навіть заперечуючи, говорили щодо можливості використати ці активи, то зараз ми чуємо заяви G7, що ці активи будуть залишатися знерухомленими”, - заявив Пишний в інтерв’ю кореспондентці Української Служби Голосу Америки Оксані Бедратенко.

“Це злам позиції, і ми розглядаємо цей кредит на $50 млрд як перший крок на шляху до доступу до самого "тіла" знерухомлених активів. Цей шлях не буде ні простим, ні швидким, але мені видається, що відбулися дуже позитивні в цьому напрямку зрушення”, – додав Пишний.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG