Спеціальні потреби

Трамп планує підвищити митні тарифи на товари з Мексики, Канади та Китаю


Архівне фото: Обраний президент Дональд Трамп виступає в Палаті представників Республіканської партії 13 листопада 2024 року у Вашингтоні
Архівне фото: Обраний президент Дональд Трамп виступає в Палаті представників Республіканської партії 13 листопада 2024 року у Вашингтоні

Обраний президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що після інавгурації швидко введе нові мита на імпорт з Китаю, Мексики та Канади – трьох найбільших торгових партнерів США.

Трамп в серії дописів у Truth Social заявив, серед іншого, що в перший день перебування на посаді він "підпише всі необхідні документи, щоб стягнути з Мексики та Канади 25-відсоткове мито на всі товари, що надходять до Сполучених Штатів через безглуздо відкритий кордон".

Він сказав, що митні тарифи діятимуть поки "не зупиниться вторгнення в нашу країну наркотиків, зокрема фентанілу, і іноземців, які нелегально перетинають кордон!"

Трамп сказав, що Мексика і Канада здатні "легко розв'язати цю наболілу проблему".

Він також поскаржився на роль Китаю у поставках "великої кількості наркотиків, зокрема фентанілу, до Сполучених Штатів".

"Доки це не припиниться, ми будемо стягувати з Китаю додаткове 10% мито на всі їхні товари, що надходять до Сполучених Штатів Америки", — написав Трамп.

Китай відповів, що у торговельній війні "ніхто не виграє".

"Китай вважає, що китайсько-американське економічне та торговельне співробітництво є взаємовигідним за своєю природою", - сказав Лю Пенюй, речник посольства Китаю в Сполучених Штатах.

Сполучені Штати, Мексика та Канада підписали нову торговельну угоду під час попереднього терміну перебування Трампа на посаді. Цю угоду переглядатимуть у 2026 році. Угода передбачає винятки з міркувань національної безпеки.

Канадське джерело, знайоме з ситуацією, повідомило, що Трамп і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо обговорили питання торгівлі та безпеки кордонів після того, як Трамп оголосив про свої плани в понеділок.

До інавгурації Трампа залишається два місяці, що залишає можливість для перемовин і потенційних змін у планах адміністрації Трампа.

Кандидат Трампа на посаду міністра фінансів Скотт Бессент минулого тижня написав у коментарі для Fox News, що тарифи можуть бути "корисним інструментом для досягнення цілей зовнішньої політики президента", зокрема змусити інший уряд збільшити витрати на оборону або вжити заходів проти торгівлі наркотиками.

Віцепрем'єр-міністрка Канади Христя Фріланд і міністр громадської безпеки Домінік Леблан виступили в понеділок зі спільною заявою, в якій підкреслили тісні зв'язки між США і Канадою, включно з канадським експортом енергоносіїв до США і співробітництвом у припиненні торгівлі наркотиками.

"Наші стосунки збалансовані та взаємовигідні, особливо для американських робітників. Сьогодні Канада купує у Сполучених Штатів більше ніж Китай, Японія, Франція та Велика Британія разом узяті", - йдеться у заяві.

Мита сплачують імпортери, а це означає, що вони можуть включити ці видатки в ціну товарів, що підвищить ціни на бензин, автомобілі та харчові продукти.

Під час свого першого президентства Трамп змінював митну політику і збільшив мита на китайський імпорт. Рудя Китаю відповів власними митами на продукцію, вироблену в США.

Він також наказав побудувати розгалужену мережу стін на кордоні США та Мексики і вимагав від мексиканського уряду прибрати мігрантів з-під кордону США.

Наразі кількість арештів за незаконний перетин кордону зменшується, а в жовтні кількість арештів була майже найнижчою за чотири роки.

В статті використано інформацію The Associated Press, Agence France-Presse та Reuters.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG