Адміністрація президента США Джо Байдена готує новий пакет озброєнь для України обсягом 725 мільйонів доларів, заявили в середу двоє американських посадовців. Президент Байден в останні тижні на посаді прагне зміцнити уряд у Києві.
За словами знайомого з планом посадовця, адміністрація Байдена планує надати різноманітну протитанкову зброю зі запасів США, щоб стримати наступ Росії, а також наземні міни, безпілотники, ракети Stinger і боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).
Очікується, що пакет також включатиме касетні боєприпаси для ракет із керованою реактивною системою залпового вогню (GMLRS), що запускаються з пускових установок HIMARS, згідно з повідомленням, яке побачило Reuters.
Офіційне повідомлення Конгресу про пакет зброї може надійти вже в понеділок, сказав посадовець.
Вміст і обсяг пакету можуть змінитися, бо пакет ще не підписав Байден.
Цей пакет може значно перевищити обсяги допомоги, які Байден надавав згідно з повноваженнями президента (PDA), що дозволяють США використовувати поточні запаси зброї, щоб допомогти союзникам у надзвичайних ситуаціях.
Обсяги пакетів, які оголошувались останнім часом в рамках PDA становили від 125 до 250 мільйонів доларів.
Байден має приблизно від 4 до 5 мільярдів доларів повноважень PDA вже cхвалених Конгресом. Він, як очікується, використає ці повноваження до 20 січня, коли обраний президент-республіканець Дональд Трамп вступить на посаду.
Сполучені Штати не експортували протипіхотні міни десятиліттями, і їхнє використання викликає суперечки через потенційну шкоду для цивільного населення.
Незважаючи на те, що понад 160 країн підписали договір про заборону їх використання, Київ просить їх відтоді, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення на початку 2022 року, і російські війська використовували їх на лінії фронту.
Міни, які будуть відправлені в Україну, є "нестійкими" і мають систему живлення, яка діє лише короткий час, тому пристрої не смертоносні.
Це означає, що, на відміну від старіших наземних мін, вони не залишаться в землі, загрожуючи мирним жителям нескінченно довго.
Цього тижня аналітики та військові блогери повідомили, що російські війська просуваються в Україні найшвидшими темпами з перших днів вторгнення 2022 року, зайнявши територію, яка вдвічі менша за Лондон за останній місяць.
Сполучені Штати очікують, що Україна використовуватиме міни на власній території, хоча вони зобов’язалися не використовувати їх у районах, населених цивільними особами.
У середу Трамп призначив Кіта Келлога, генерал-лейтенанта у відставці, який представив йому план припинення війни в Україні, на посаду спеціального посланника з конфлікту. Швидке припинення війни в Україні було однією з головних передвиборчих обіцянок Трампа, хоча він не розкривав деталі ініціативи.