Спеціальні потреби

"Зал приймав просто шалено" - Тарас Столяр про виступ зі Стінгом


Бандурист Тарас Столяр під час виступу в Лос-Анджелесі в рамках туру "Культурного десанту" містами США.
Бандурист Тарас Столяр під час виступу в Лос-Анджелесі в рамках туру "Культурного десанту" містами США.

Легендарний співак Стінг захопився звучанням української бандури та вкотре висловив підтримку Україні в боротьбі з агресором. Про це Голосу Америки розповів бандурист-військовий Тарас Столяр, учасник "Культурного десанту", який мав нагоду поспілкуватися і виступити разом зі співаком.

У листопаді, під час американського туру "Культурного десанту", Тарас Столяр акомпанував Стінгу на концерті в Лос-Анджелесі, а також військові музиканти записали відео зі співаком, яке днями з'явилося в мережі і тепер стрімко набуває популярності.

На відео Стінг співає свій культовий хіт "Shape of My Heart" під супровід Тараса Столяра на українській бандурі.

Про те, чим український народний інструмент приваблює Стінга, та про досвід співпраці з виконавцем Тарас Столяр розповів Голосу Америки.

Інтервʼю відредаговане для ясності та плинності.

Ірина Шинкаренко, Голос Америки: Тарасе, коли ви познайомилися зі Стінгом і як саме відбулося це знайомство?

Тарас Столяр, бандурист, учасник “Культурного десанту”:

Це був захід у Шона Пенна вдома, в Лос-Анджелесі. В нього дуже цікавий будинок. Він запросив туди своїх друзів, колег, людей, залучених до діяльності Голлівуду переважно. Були справді дуже цікаві і визначні люди, різних видів діяльності, а також різні музиканти.

І за два дні до цього заходу ми дізналися, що туди запрошений Стінг. Він був у турі Канадою та США і саме в ті дні в нього були концерти в Лос-Анджелесі.

А в той вечір, який був запланований у Шона Пенна, у Стінга саме не було концерту, тобто вірогідність була досить висока. І ми зробили той захід, і Стінг був на місці, був присутній. Це було в листопаді.

І.Ш.: Тобто "Культурний десант" виступав на заході Шона Пенна. А як сталося, що ви разом зі Стінгом виконали відому пісню "Shape of my heart"?

Т.С.: Знаючи, що Стінг буде присутній на цьому заході, я підготував кавер на його пісню. Взагалі на будь-яких заходах ми намагалися показати, що цінуємо американську, світову культуру, що вона нам близька. Я грав "Metallica", "Imagine Dragons", ми намагалися додавати до репертуару різну музику, зокрема й для виконання на бандурі. Це для людей екзотично, цікаво, для тих хто не знайомий із українською культурою, для тих, хто не знає української бандури.

І на цей захід я підготував саме "Shape of my heart" на бандурі, бо я фанат Стінга вже давно, роки, десятки років. І мені було дуже почесно зіграти для нього особисто.

Йому сподобалося, і вже потім за лаштунками ми запропонували йому заспівати під бандуру. Він сказав, що зробить це охоче. Так стався вже цей запис.

І.Ш.: Також з'явилася інформація, що потім, після цього запису в Шона Пенна, Стінг запросив вас виступити на його сольному концерті у Лос-Анджелесі. Чи правда це?

Т.С.: Так. Наступного дня в нього був концерт уже у великій залі, там було близько 2,5-3 тисяч людей. На цей концерт він запросив мене і я грав у складі його гурту "Shape of my heart". Саме цю партію гітари, знамените соло на гітарі Домініка Міллера, його напарника, зіграв я.

Він окремо нас представив, розповів про "Культурний десант", що ми в турі, що ми відіграли вже багато концертів. Це вже була фактично кінцівка туру.

Він представив мене, нагадав про нашу війну, про все, що відбуваєтсья в Україні. І зал приймав просто шалено. Для мене це було дуже особливо.

І.Ш.: Чи виконували ви пісні Стінга на бандурі раніше і які враження після вашого спільного виступу? Чи пасують його пісні до української бандури?

Т.С.: "Shape of my heart" я грав ще тут, в Україні, на фронті. І коли я бачив, що аудиторія більше жіноча, коли ми грали десь у штабах, або у шпиталях. Бо, скажімо, "Metallica" з мого репертуару - це більш чоловічі пісні (нещодавно рок-гурт "Metallica" поділився на своїй сторінці відео з українським військовим Тарасом Столярем, який виконав їхню пісню "Nothing Else Matters" на бандурі, - ред.).

"Shape of my heart" – це пісня більш лірична. Вона гарна, дуже мені близька і дуже органічно звучить на бандурі.

А зіграти її зі Стінгом – це просто неймовірно. Я про таке ніколи не думав.

" Стінг дуже цікавився бандурою"

І.Ш.: А що він вам казав, чим саме його вразило виконання на бандурі?

Т.С.: Я думаю, що його більше вразила наша програма. Тому що програми "Культурного десанру" розроблені так, щоб знайти підхід до людей, до будь-кого. Коли ми граємо на фронті, то думаємо, що ми будемо виконувати, що ми будемо говорити. Коли ми готувалися до туру Америкою, ми знали, що аудиторія буде різна, тож повинні були знайти шлях до людей на всі випадки життя, знати, що їм сподобається, що для них буде важливе, наші слова, наші солісти. Це скрипалька Ольга Рукавішнікова, яка пройшла через пʼять поранень і втрату ока, співак Юрій Іваськевич, який із ампутацією ноги виходить на сцену і виконує оперні речі та американські хіти.

Все це разом – українська музика, пісні, історії про війну, українська бандура зрештою, також ми транслюємо багато відео, – це все працює, і ми були свідками того, що це справді працює.

Звісно, Стінг як музикант – дуже різноплановий. Я із цікавістю стежу за його творчістю ще з кінця 80-х, він дуже особливо ставиться до старої англійської музики... Грає на лютні. Я думаю, що бандура для нього також було чимось особливим, бо це наш особливий інструмент.

Він дуже цікавився бандурою, запитував, як там усе влаштовано, який стрій, які бувають бандури. Його справді зацікавило все це. А, крім того, і сама музика, яку ми виконували. Наприклад, я грав думу. Я думаю, все це разом на нього справило враження.

Крім того, він ще у 2022 році записував вдіео на підтримку України, звертався до своїх фанатів... Тобто тема України в нього присутня. Він знає, що до чого, і дуже здорово, що він на нашому боці.

"Це людина, яка нас підтримує"

І.Ш.: Я саме про це хотіла вас запитати. Стінг від початку повномасштабного вторгнення Росії підтримує Україну. Чи казав він під час особистого знайомства якісь слова підтримки для вас, і можливо, для всіх українців?

Т.С.: Він говорив про те, що досі не може повірити, що це все відбувається. Що ми – цивілізовані люди, і він розуміє, що в нього є слухачі всюди, а зараз – по два боки війни.

Він казав, що в нього були сподівання на те, що людство пішло вперед. І те, що зараз відбувається така дика війна – для нього це досі щось таке, у що важко повірити.

Звісно, він виказував нам слова підтримки. Ми йому говорили, що ми – люди, які пройшли фронт. Ми знаємо, що таке війна. І для нього це було щось особливе.

Бо ми – музиканти, професійні музиканти, які були змушені піти воювати. Це людина, яка нас підтримує.

І.Ш.: Якою була реакція ваших знайомих, військових на це відео зі Стінгом?

Т.С.: Стрічка переповнена... Для мене це просто шалена інтенсивність повідомлень. Є багато повідомлень від військових, ціивільних. Люди розуміють, що це важливо.

Стінг – це людина, яку поважають і в Європі, і в Америці. Його думка важлива для американців. Наша місія – нагадування йому особисто, донесення того, що ми хотіли сказати... Це безумовно дуже важливо в Америці. А також дуже важливо чути людям тут, в Україні, що нас підтримують визначні постаті.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Ірина Шинкаренко

    Кар'єру на українському телебаченні розпочала у 2008 р., до Української служби Голосу Америки долучилася у 2022 р. Найбільше люблю розповідати про сильні і добрі вчинки “звичайних” людей.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG