Спеціальні потреби

Алієв обіцяє допомогти Євросоюзу зберегти транзит російського газу через Україну


Президент Азербайджану Ільгам Алієв прибуває на зустріч Європейського політичного співтовариства в палаці поблизу Оксфорда, 18 липня 2024 року. Ludovic MARIN/AFP
Президент Азербайджану Ільгам Алієв прибуває на зустріч Європейського політичного співтовариства в палаці поблизу Оксфорда, 18 липня 2024 року. Ludovic MARIN/AFP

Азербайджан веде перемовини з Москвою щодо збереження транзиту російського газу до Європи. Термін поточної угоди спливає наприкінці цього року, інформує агенція Reuters.

Президент Азербайджану Ільгам Алієв повідомив 20 липня, що намагається сприяти продовженню договору про транспортування російського газу до ЄС через територію України. Термін дії п'ятирічної угоди між російським “Газпромом” та українським “Нафтогазом” спливає 31 грудня 2024 року.

За словами Алієва, Європейський Союз та Україна звернулися до Азербайджану з проханням допомогти в укладанні угоди.

“Продовження контракту можливе, – заявив президент журналістам. – Ми намагатимемося допомогти”.

Україна раніше заявляла, що не продовжуватиме контракт, за яким щороку до Європи поставляється близько 15 мільярдів кубометрів російського газу.

Проте Київ допускає збереження угоди на певних умовах та за участю європейських компаній.

Хоча ЄС скоротив велику частину імпорту російського газу, деякі країни Центральної Європи, як і раніше, залежать від нього. Серед них, наприклад, Австрія, яка отримує більшу частину свого газу з Росії трубою, що проходить через Україну.

Про це пише і видання Bloomberg, інформуючи, що Азербайджан може експортувати газ через Україну після закінчення чинного контракту з Росією.

Тим часом Словаччина відреагувала на рішення Києва внести російську групу "Лукойл" у санкційний список, що призвело до припинення поставок до Словаччини та Угорщини, інформує Reuters.

Deutsche Welle нагадує, що ЄС має за мету повністю відмовитися від російського газу до 2027 року попри нинішню залежність від нього кількох країн. Одним із варіантів є укладання нового контракту між "Газпромом" і європейським енергетичним підприємством, яке купуватиме газ на російсько-українському кордоні, направлятиме його до Євросоюзу і платитиме "Оператору газотранспортної системи України" (ОГТСУ) за транзит.

Другий варіант, додає DW, передбачає нарощування постачань газу з Азербайджану за допомогою Трансанатолійського газопроводу (TANAP). Проте цей шлях вже є завантаженим, а Баку не має можливості прокачувати через нього більше палива, тому розширення займе час.

"Таким чином, ЄС міг би домовлятися про постачання азербайджанського газу через територію України, але для цього знову потрібно було б залучити РФ до схеми постачання", – підсумовує видання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Комікс про Голодомор «Тінь Сталіна» вийшов у США.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG