Спеціальні потреби

Путін ратифікував анексію 4 окупованих областей України, поки Київ повідомляє про звільнення нових районів


Рада Федерацій РФ, 4 жовтня 2022. Russian Federation Council/REUTERS
Рада Федерацій РФ, 4 жовтня 2022. Russian Federation Council/REUTERS

Президент РФ Володимир Путін у середу, 5 жовтня, підписав федеральні закони, що ратифікують договори про анексію, або як це називає Кремль "входження" окупованих українських територій Донецької, Запорізької, Луганської, частини Миколаївської та Херсонської областей "до складу" Росії.

Раніше "договори" ратифікувала Рада Федерації. Анексію українських територій підтримали всі присутні у залі члени палати: 153 із 170.

Напердодні президент України Володимир Зеленський підписав указ про нікчемність, тобто відсутність юридичних наслідків актів, ухвалених в РФ, які порушують суверенітет і територіальну цілісність України. Голова офісу президента України Андрій Єрмак написав у Telegram: "Нікчемні рішення країни-терориста не варті паперу, на якому підписані".

Також учора Вашингтон та Київ повідомили, що президент США Джо Байден у телефонній розмові із Зеленським запевнив, що США ніколи не визнають спробу анексувати українські землі, а також "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті демократії".

Водночас, Москва не контролює значну частину територій, про анексію яких оголосила. Київ продовжує там успішний контрнаступ і планує звільнити їх.

У середу голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив про початок деокупації регіону, пише "Радіо Свобода".

А карта бойових дій, яку 4 жовтня показало Міністерство оборони РФ, свідчить про відступ російських військ майже на 30 кілометрів на Херсонщині.

Проте, як нині заявив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, "території нових регіонів РФ, тимчасово залишені російськими військовиками, будуть повернуті", а повномасштабну війну в Україні від 24 лютого Москва й досі називає "спецоперацією".

Як "Голос Америки" повідомляв напередодні, США оголосили новий пакет допомоги Україні, що включає додаткові системи HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання.

"Разом з нашими союзниками і партнерами з 50-ти країн світу ми доставляємо зброю та обладнання, які ефективно використовуються українськими силами в успішному контрнаступі задля повернення їхніх земель, незаконно захоплених Росією", - сказав державний секретар США Ентоні Блінкен.

У статті використано матеріали Reuters, "Радіо Свобода"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Наїзд у натовп та вибух Tesla у США непов’язані. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:30 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG