Спеціальні потреби

"Потрібні дієві гарантії безпеки". Німецька міністерка про Україну на зустрічі НАТО


Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок перед зустріччю міністрів закордонних справ країн НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі розмовляє з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у вівторок, 3 грудня 2024 року. (AP)
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок перед зустріччю міністрів закордонних справ країн НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі розмовляє з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у вівторок, 3 грудня 2024 року. (AP)

Україна потребує надійних гарантій безпеки та справедливого миру, заявила у вівторок міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у Брюсселі під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, повідомляє Reuters.

Вона застерегла від того, щоб Україні не було нав'язано заморожений конфлікт замість справедливого миру і додала, що Київ сам має вирішити, коли почати переговори з Росією.

"Якщо ми говоримо про мир, то це має бути справедливий мир, це не має бути заморожений конфлікт, який веде лише до подальших озброєнь і подальших нападів на Україну чи навіть на інші європейські країни", — сказала Бербок у кулуарах засідання міністрів закордонних справ країн НАТО.

"Потрібні дієві гарантії безпеки", – наголосила вона.

Україна заявила, що не погодиться ні на що менше ніж членство в НАТО, щоб гарантувати свою майбутню безпеку.

Напередодні зустрічі у листі до своїх колег з НАТО міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що запрошення до альянсу усуне один із головних аргументів Росії для ведення війни, а саме перешкоджання Україні приєднатися до альянсу.

Хоча НАТО заявило, що Україна приєднається до його лав і що її шлях до членства є "незворотним", альянс не встановив дати чи не надіслав запрошення. Дипломати сказали, що наразі немає консенсусу серед 32 членів щодо цього.

Глава НАТО Марк Рютте заявив, що альянс "будує міст" до членства України. Але він сказав, що найактуальнішим питанням є надання Києву додаткової зброї для відсічі російським військам, оскільки президент Володимир Путін не зацікавлений у мирі.

"Зустріч у наступні два дні буде зосереджена на тому, як переконатися, що Україна, коли б вона не вирішила розпочати мирні переговори, зробила це з позиційної сили", — сказав Рютте журналістам перед зустріччю.

"А щоб досягти цього, вкрай важливо, щоб в Україну надійшло більше військової допомоги", – додав Рютте.

Кіт Келлог, колишній генерал, якого новообраний президент США Дональд Трамп нещодавно призначив своїм спеціальним представником з питань України та Росії, заявив, що підтримує той факт, що адміністрація Джо Байдена у свої останні тижні при владі намагається передати Києву максимальну кількість зброї.

Це дає майбутньому президенту Трампу "більший важіль" для того, щоб зробити те, що він планує в Україні, сказав Келлог в інтерв'ю телеканалу Fox у понеділок.

На початку цього року Келлог написав документ, у якому допустив, що членство України в НАТО може бути відкладено "на тривалий період" в обмін на "мирну угоду з гарантіями безпеки".

Але Україна наполягає, що прийме лише членство в НАТО, посилаючись на свій досвід із Будапештським меморандумом 30 років тому, згідно з яким вона відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки від великих держав, які виявилися марними.

Кіт Келлог: номінант Трампа на представника з питань України.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG