За повідомленням чільних представників адміністрації США, у ході візиту до України 7-8 грудня віце-президент США Джозеф Байден виступить у Верховній Раді.
У виступі на засіданні Ради у вівторок 8 грудня Байден з’ясує політику США стосовно України. Він говоритиме про те, що Вашингтон відкидає спробу анексії Росією українського Криму і підтримує домовленість України про реструктуризацію боргу з МВФ та її позикодавцями. У своїй промові віце-президент США також торкнеться питання запровадження антикорупційних реформ та виконання Мінських угод.
Промова Джозефа Байдена у Верховній Раді буде першим таким виступом лідера США з часу, коли 1 серпня 1991 року до законодавців з трибуни Ради УРСР в Києві звернувся тодішній президент США Джордж Буш-старший. Промова Буша-страшого, в якій він закликав українців залишитись у складі СРСР і не поспішати з проголошенням незалежності, увійшла в історію під назвою «Chicken Kiev» («котлета по-київськи»), оскільки в англійській мові слово «chicken» має переносне значення «боягуз».
За словами високопосадовця офісу віце-президента, перебуваючи у Києві Джозеф Байден проведе окремі розмови з президентом Петром Порошенком, прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, мером Києва Віталієм Кличком та візьме участь у круглому столі з представниками громадянського суспільства.
Джозеф Байден уже чотири рази відвідував Україну з часу подій Майдану кінця 2013 – початку 2014 року, від яких утік тодішній президент України Віктор Янукович. Байден часто спілкується по телефону з президентом Порошенком.
Представники адміністрації США заявили, що поїздка Джозефа Байдена покликана дати українцям виразно зрозуміти і запевнити їх, що США про них не забувають і, що нічого не змінилося - вони надалі підтримуватимуть їх у боротьбі з агресором.
В офісі віце-президента Байдена підтримують заяви посла США в Україні Джеффрі Пайєтта про не достатню ефективність роботи Генеральної прокуратури України і необхідність серйозної реформи прокуратури.
«Не достатньо створити антикорупційний орган і призначити антикорупційного прокурора, треба створити умови для його ефективної роботи. Генпрокуратура потребує реформ», - заявив один з високопосадовців офісу віце-президента.
Дивіться також: Чого США хочуть від Росії у Сирії, і чому заради цього не "зіллють" Україну - пояснює експерт