Спеціальні потреби

Британська розвідка: Росія намагається поповнити запаси крилатих ракет до зими, щоб знову бомбардувати українську інфраструктуру


Британська розвідка вважає, що Росія економила ракети повітряного базування і тому використовувала реактивні літаки, такі як МіГ-31К для обстрілу української інфраструктури. На фото літак під час військового параду до Дня Перемоги, 9 травня 2018 року. (AP)
Британська розвідка вважає, що Росія економила ракети повітряного базування і тому використовувала реактивні літаки, такі як МіГ-31К для обстрілу української інфраструктури. На фото літак під час військового параду до Дня Перемоги, 9 травня 2018 року. (AP)

Росія намагається заощадити крилаті ракети повітряного базування та збільшити їхнє виробництво до зими, щоб поновити обстріли об'єктів української критичної інфраструктури, вважає британська розвідка.

«Існує реалістична можливість, що Росія знову зосередить цю зброю проти об’єктів української інфраструктури протягом зими», – пише британська розвідка у щоденному зведенні у мережі Х (колишня Twitter).

Як зазначають аналітики британської військової розвідки, Росія витратила значну частину своїх крилатих ракет повітряного базування (КРБН), особливо сучасних ракет AS-23a KODIAK, які вона використовувала для завдання ударів по українській енергетичній інфраструктурі у період з жовтня 2022 року по березень 2023 року.

Посилаючись на звіти з відкритих джерел, британські аналітики кажуть, що нині для цих цілей Росія використовує стратегічну бомбардувальну авіацію, заощаджує використання ракет і планує збільшити їхнє виробництво.

«З квітня 2023 року витрати на КРВБ скоротилися, тоді як російські лідери підкреслили зусилля щодо збільшення темпів виробництва крилатих ракет, – мовиться у повідомленні.

ЗСУ готуються до форсування Дніпра

Тим часом аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зауважують, що українські військові готуються форсувати Дніпро в районі Херсона.

Експерти вашингтонського аналітичного центру повідомляють у щоденному звіті, що українські військові почали створювати плацдарми для майбутнього форсування Дніпра на південному напрямку поблизу Херсона.

«Українські сили посилили свої дії на певних островах у дельті Дніпра поблизу Антонівського мосту з метою консолідації позицій для майбутнього наступу на лівий берег Херсонської області», – кажуть аналітики вашингтонського аналітичного центру.

На думку експертів, російські військові не будуть могти захиститися від великого українського удару у цьому секторі фронту, через недостатню кількість військ. Адже ще перед цим російське командування передислокувало значну кількість російських військових з Херсонської до Запорізької області.

Аналітики зазначають, що російські війська намагаються проводити власні контрнаступальні операції, але їм «бракує спроможності проведення власної масштабної операції із форсування ріки у цьому регіоні, зокрема через дефіцит снарядів для артпідготовки».

Раніше надходили повідомлення про те, що передові підрозділи ЗСУ отримали контрроль над обмеженою територією на лівому березі Дніпра поблизу руїн Антонівського мосту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG