У Канаді уряд додав сотні видів вогнепальної зброї до переліку заборонених в країні та планує відправити деякі з них в Україну, повідомляє АР.
Міністр громадської безпеки Домінік Леблан сказав у четвер, що до заборони, яка набуває чинності негайно, належать моделі "штурмової" вогнепальної зброї, яка підлягатиме викупу у населення.
"У рамках цього процесу уряд Канади зобов’язався перед українським урядом визначити, чи можна передати частину цієї зброї для підтримки боротьби за демократію в Україні", — сказав Леблан, виступаючи у парламенті.
Міністр оборони Білл Блер заявив, що Канада вже звернулася до української влади, яка виявила зацікавленість у деяких видах штурмової зброї, яка може стати у пригоді на фронті.
"Будь-яка допомога, яку ми можемо запропонувати українцям, є одним із кроків до їхньої перемоги", — сказав Блер.
Своїм рішенням у четвер федеральний уряд поставив поза законом ще 324 різновиди вогнепальної зброї, яка за словами міністра громадської безпеки, призначена для поля бою, а не для мисливців чи спортивних стрільців.
За даними Міністерства громадської безпеки Канади, йдеться про близько 14 500 одиниць зброї, за підрахунками представника бюджетного комітету парламенту, програма може коштувати понад 750 мільйонів канадських доларів.
Ліберальний уряд в Оттаві також заявив, що співпрацює з урядом України, щоб визначити, як можна пожертвувати зброю для підтримки боротьби з російським вторгненням в Україну.
У травні 2020 року Канада заборонила 1500 марок і моделей вогнепальної зброї, а до листопада цього року виявилося, що насправді таких видів зброї понад 2000, бо були виявлені нові варіанти.
Та прихильники контролю над зброєю з'ясували, що і цей список не вичерпний, і багато штурмової вогнепальної зброї не потрапили до заборони 2020 року.
Масові стрілянини в Канаді відносно рідкісні, але нещодавно оголошені заходи відбулися напередодні 35-ї річниці стрілянини в Політехнічній школі Монреаля, коли озброєний чоловік убив 14 жінок, перш ніж покінчити з собою.
Напівавтоматична рушниця Ruger Mini-14, якою користувався стрілець Марк Лепін, була серед зброї, забороненої з 2020 року.
У Канаді значно менше випадків масових стрілянин, ніж у США, частково через відсутність легкого доступу до зброї, частково через те, що населення є в 10 разів менше, кажуть оглядачі.
Опозиційні консерватори критикують уряд, який, за їхніми словами, який атакує "ліцензованих і законослухняних мисливців і спортивних стрільців".
Консерватори критикують уряд за поганий контроль над міграцією зі США, що, на їхню думку, призвело до того, що в країні зросла насильницька злочинність та злочинність із застосуванням зброї.
Канадська газета National Post цитує парламентарку консервативних поглядів Рашель Даншо, яка заявила, що "Трюдо не зміг усунути безлад на кордоні", через що до Канади потрапляє "майже вся незаконна вогнепальна зброя, яка використовується для скоєння злочинів зі зброєю у США".
Агентство АР наводить статистку, згідно з якою кількість насильницьких злочинів у Канаді зменшується, але використання вогнепальної зброї в них зростає.
Наприкінці жовтня Канада оголосила, що виділить Україні військову допомогу на суму 64,8 мільйона канадських доларів (близько 47 мільйонів доларів США), що включає стрілецьку зброю, боєприпаси та захисне спорядження.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо у липні зобов’язався виділити Україні військового фінансування на 500 мільйонів канадських доларів.
В статті використано матеріали АР.