Міжнародне товариство професійних журналістів (The Society of Professional Journalists) оголосило про створення фонду для підтримки українських журналістів, які створюють репортажі під час російського вторгнення.
SPJ нагадує, що російські війська, які вторглися в Україну, обстрілювали журналістів із безпілотників та снайперського вогню, за їх інформацією 66 українських журналістів загинули.
А російська таємна поліція прибула в нещодавно окуповані регіони України зі списками журналістів, яких потрібно заарештувати. 22 журналістів були викрадені. Більшість досі утримуються на окупованих територіях. Вторгнення також змусило закрити 233 видання: деякі через обстріли, інші телевізійні приміщення та редакції були захоплені, включно з усім обладнанням, необхідним для репортажів.
З огляду на це новостворений фонд допоможе придбати нове обладнання для журналістів, щоб надати змогу відновити роботу (у червні до Києва вже прибуло перше обладнання від міжнародного журналістського товариства на суму понад 15 000 доларів США). А також буде надано екстрені виплати журналістам, чиї квартири були зруйновані під час недавніх ракетних атак Росії.
"Ключовою частиною місії SPJ є вдосконалення та захист журналістики та заохочення середовища, у якому журналістика може практикуватися вільно. Це досить складно в зоні бойових дій, але вдвічі складніше, коли журналісти стають мішенями лише за те, що виконують свою роботу", – сказала президентка SPJ Foundation Гаґіт Лімор.
Кошти буде розподілено за сприяння Національної спілки журналістів України, пожертви будуть звільнені від сплати податків, тож 100% допомоги надійде безпосередньо місцевим журналістам.
Зробити внески на потреби фонду можна на сайті SPJ.
Крім того, з ініціативи Товариства професійних журналістів штаб-квартиру Голосу Америки поблизу Капітолію у Вашингтоні буде названо "історичним місцем для журналістики". 17 жовтня з цієї нагоди відбудеться офіційна церемонія у рамках програми SPJ Historic Sites.
Ця програма вшановує людей і місця, які відіграли важливу роль в історії американської журналістики.
"Протягом 80 років Голос Америки є джерелом надійної та чесної журналістики. З самого початку в 1942 році, попри те, що це була державна установа США, через звичаї, статути та закони редакційна незалежність журналістів Голосу Америки не порушувалася", – написав Ден Кубіске, співголова SPJ International Community.
З виходом в етер у 1942 році Голос Америки мав кредо: "Сьогодні й щодня відтепер ми будемо з Америки говорити з вами про війну. Новини можуть бути хорошими чи поганими для нас, але ми завжди говоримо вам правду".
Форум