Качка з яблуками, мамалига, мариновані огірки, помідори, квашена капуста і наливка. Перший банкет емігрантки в США, Анни Волошиної викликав захоплення в американських гостей. Після цього Анна поставила за мету зробити українську кухню модною в Америці. Українка вже третій рік поспіль навчає американців, як готувати українські страви, ділиться рецептами як на майстер-класах, так і у своєму блозі та в Instagram.
Анна приїхала до США 9 років тому, коли стартап її чоловіка купила американська компанія. У випускниці економічного факультету Київського університету не було права на роботу в США перші 3 роки.
“І я сиділа вдома і готувала їжу своєму чоловікові. Йому дуже хотілось українські страви, він любить українську кухню. Ми почали запрошувати його колег до нас в гості, я готувала борщ, вареники, їм дуже сподобалось. Я завела блог і почала туди постити рецепти й фотографії”, - розповідає Анна Волошина, шеф-кухар.
Один зі стартапів, який організував вечірку, запросив Анну сфотографувати фірмові страви шеф-кухарів Сан-Франциско. Згодом запропонували й Анні спробувати приготувати вечерю.
“Я приготувала вечерю за рецептами моєї бабусі, моєї мами. Я зробила качку. Я зробила п'ять качок”, - розповіла Анна.
Качка з яблуками, мамалига, мариновані огірки, помідори, квашена капуста.
"Я зробила наливку вишневу і люди просто з'їхали з глузду від нашої наливки." - згадує Анна Волошина.
На десерт були трубочки з кремом. Вечеря Анни викликала фурор. Відвідувачі закохались в українську кухню. Анна почала влаштовувати вечері кожної неділі.
Коронавірус зупинив великі вечірки, але Анна не перестала куховарити. Тепер навчає, як готувати страви онлайн. Стандартна аудиторія — це 1000 людей. Також Анна працює над своєю кулінарною книгою.
“Це такий невеликий манускрипт, де я записала 10 рецептів, ідея розписала її концепт і я відправила до всіх видавництв, які займаються кулінарними книгами. Це дуже класна культура, яка може стати культурною, яку підхопить вся Америка. Філіппінська кухня, вона, була десь роки 3 тому найпопулярнішою, до цього її ніхто не знав, але потім з'явилися класні шефи, які почали показувати як зробити, як покращувати.” - стверджує Анна.
Вареники, пельмені, паляниця з сиром, квашені помідори та компот — невеличкий обід Анни сьогодні має скуштувати її афроамериканська подруга Джой. Анна хвилюється.
“Це дуже смачно. Мм..” - смакує Джой
Анна, за столом, жартує, — саме переїзд за кордон допоміг їй перетворити хобі на професію. Тепер у неї немає сумніву чим хоче займатися у житті. Мріє лише про те, щоб здобути другу освіту в кулінарній академії.
Дивіться також: За кого голосує молоде покоління українців у США? Відео