Спеціальні потреби

Саміт Великої вісімки у Довілі: що на порядку денному?


Під час денного саміту країн Великої вісімки у французькому Довілі, який розпочнеться 26-го травня, – ряд складних питань. Перше з них – як Захід має реагувати на хвилю переворотів, яка охопила арабський світ. Експерт Лондонської школи економіки Стефані Рікард зазначає, що дискусійним залишатиметься питання щодо участі сил НАТО у поваленні режиму Каддафі у Лівії:

«Буде певний конфлікт, зокрема з Росією, яка чітко заявила, що не підтримує збройних операцій НАТО у Лівії. Але обговорення цих питань правдоподібно відбуватимуться за зачиненими дверима».

Серед ключових тем саміту – придушення мирних демонстрацій у Сирії та Бахрейні. Під час нещодавнього візиту у Великобританію, Гілларі Клінтон зробила суворе попередження сирійському лідеру:

«Президент Ассад стоїть перед вибором – сприяти переходу країни до демократії, якої вимагає сирійський народ, або не стояти на заваді цим перетворенням. Але немає сумніву, якщо він не підтримає демократичного процесу, на його режим чекає ще більший тиск та ізоляція».

Західні лідери розглядають також ситуацію у Пакистані та загрозу помсти аль-Кайди після вбивства Осами бін Ладена. Занепокоєння викликає також пожвавлення бойовиків на прикордонних територіях в Афганістані.

Не залишиться осторонь дискусій питання ядерної програми Ірану. Європейський Союз відновив свої санкції проти Тегерана, звинувачуючи його у розвитку ядерної зброї. Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ каже, що Захід мусить посилювати тиск на Іран, аби домогтися поступу у переговорах з цією країною:

«Важливо не забути, що поки на Близькому Сході відбуваються демократичні зміни, Іран продовжує розвивати свою ядерну програму. І Великобританія багато разів закликала посилити тиск на Іран».

Беручи до уваги нещодавню аварію на японській атомній електростанції «Фукусіма», Франція пропонує підвищити міжнародні стандарти безпеки на АЕС.

Наслідки стихійного лиха у Японії, які загрожують країні черговою рецесією, боргова криза у Європі та нещодавній скандал із президентом Міжнародного валютного фонду нагадують, що світова економіка перебуває у дуже вразливому стані. Відтак, цим питанням лідери країн Великої вісімки присвятять левову частку дводенних переговорів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Розсилка

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG