В п'ятницю 76-та Генасамлея ООН офіційно внесла українське питання до свого порядку денного. Відповідне рішення було прийняте під час голосування цієї п’ятниці: 65 - "за", 11 - "проти", 37 - "утримались". Це питання стало першим, яке довелось розглядати новій Генасамлеї.
Ініціативу російської делегації усунути з порядку денного пункт щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України підтримало всього 11 держав. Натомість 63 країни проголосували за те, щоб зберегти цей пункт в порядку денному Генасамблеї. Іще 37 країн утримались.
В річницю початку окупації Польщі та західної України в Другій світовій війні, Російська Федерація намагалсь зірвати розгляд новою Генасамблеєю пункту порядку денного про тимчасово окуповані території УкраїниСергій Кислиця
“В річницю початку окупації Польщі та західної України в Другій світовій війні, Російська Федерація намагалсь зірвати розгляд новою Генасамблеєю пункту порядку денного про тимчасово окуповані території України”, - прокоментував Голосу Америки постійний представник України при ООН, Сергій Кислиця.
На цьому тижні, 15-го вересня, російська делегація вперше намагалась оскаржити пункт щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України, під час засідання Генкомітету. Тоді її підтримали 2 країни: Вірменія та Філіппіни. Натомість 9 держав проголосували за збереження пункту, іще 9 утримались.
Тижнем раніше Росія також виступила проти збереження цього пункту, ініціювавши відповідне голосування в останній день сесії попередньої, 75-ї Генасамблеї. Тоді представників Москви підтримали 11 країн: Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, Північна Корея, Іран, Казахстан, Нікарагуа, Сирія, Філіппіни, Зімбабве. Натомість, 71 країна ООН проголосувала за збереження цього пункту на 76-й сесії.
За словами постійного представника України при ООН, Сергія Кислиці, присутність пункту щодо ситуації тимчасово окупованих територіях України в розкладі Генасамблеї допоможе привертати увагу міжнародної спільноти до окупованих Криму і непідконтрольних територій Донбасу.
“Хоча у світі багато конфліктів, не кожен конфлікт має в Генеральній Асамблеї окремий пункт порядку денного…Крім того, пункт про окуповані території стосується і Донбасу…Події за останній рік, з часу останніх дебатів у лютому, на Донбасі жахливі…Ми знаємо про факти, які зараз особливо стали відомі міжнародній громадськості, - щодо концентраційних таборів, щодо знущань, щодо тортур на Донбасі. На жаль відсутній, не з вини української сторони, прогрес на переговорах по Донбасу…”
Дивіться також: Студія Вашингтон. Військові США візьмуть участь в навчаннях в Україні