Спеціальні потреби

Генсек НАТО: "В наших інтересах, щоб агресивна політика Росії не увінчалась успіхом"


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що не можна допустити, аби Росія перемогла у війні, яку вона розв’язала проти України, і що стало найбільшою загрозою безпеці Європи з часів Другої світової війни.

Столтенберґ, виступаючи в Норвегії 4 серпня, додав, що країнам-членам альянсу, можливо, доведеться продовжувати підтримувати Україну зброєю та іншою допомогою протягом тривалого часу, аби не дати Росії перемогти у неспровокованому вторгненні в Україну.

«В наших інтересах, щоб така агресивна політика не увінчалася успіхом... Це найбільш небезпечна для Європи ситуація з часів Другої світової війни», – сказав Столтенберґ, додавши, що «те, що відбувається в Україні, є жахливим, але було б значно гірше, якби була війна між Росією і НАТО».

Столтенберґ підтвердив рішучість альянсу захищати усіх 30 країн-членів.

«Якщо президент Путін бодай подумає зробити щось подібне з країною НАТО, як він це зробив із Грузією, Молдовою чи Україною, то відразу буде задіяне усе НАТО», – заявив генсек Північноатлантичного альянсу.

Війна в Україні змусила Фінляндію і Швецію домагатися членства в НАТО, і наразі це прохання ратифікували 23 з 30-ти держав-членів, включаючи США.

«Це не тільки напад на Україну, незалежну демократичну державу з населенням у понад 40 мільйонів людей, це також напад на наші цінності та світопорядок, якого ми прагнемо», – сказав глава НАТО про війну.

Після вторгнення Росії в Україну дві традиційно нейтральні скандинавські країни, Фінляндія і Швеція, подали заявки на швидкий вступ до НАТО. Фінляндія має з Росією спільний кордон довжиною понад 1000 км.

Згідно зі списком НАТО, сім країн-членів ще не досягли офіційної згоди щодо вступу Фінляндії і Швеції – це Чехія, Греція, Угорщина, Португалія, Словаччина, Іспанія та Туреччина.

Найжорсткіша позиція - у Туреччини, яка вимагає активізувати екстрадицію з обох країн десятків опонентів турецького уряду, яких Анкара називає «терористами», в обмін на підтримку їхнього вступу в Альянс. Туреччина заявила, що цього місяця спеціальний комітет зустрінеться з представниками влади Фінляндії та Швеції, щоб оцінити, чи дотримуються ці дві країни їхніх умов.

Дивіться також: Представники ЛГБТ-спільноти - на фронті в Україні

Як представники ЛГБТК+ спільноти захищають Україну на фронті. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Хмельничанки, які полягли захищаючи Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:13 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG