Спеціальні потреби

Святкові витрати лякають американців менше, ніж у попередні роки


Святкові витрати лякають американців менше, ніж у попередні роки
Святкові витрати лякають американців менше, ніж у попередні роки

З Галловіном у Сполучених Штатах починається святковий сезон: День Подяки, Різдво, Новий Рік. Це означає витрати не тільки на страви та подарунки, а й атрибути свят, як на приклад, костюм для Галловіну, чи різдвяні прикраси. Проте, цього року американці витратять за свята більше, ніж у святковий сезон попередніх років. Згідно з дослідженням Національної федерації роздрібної торгівлі споживачі готові струсити пил зі своїх гаманців.

Александра Плаєр, студентка з Коннектикуту, до Галловіну почала готуватися за місяць. Вона проглядала сайти з ідеями для свого костюма, фільтрувала повідомлення друзів у соціальних мережах на те, ким хто буде цього року.

«Я шукаю недорогий костюм, але цікавий … і трохи зручний та зваблюючий, бо минулого року я була картиною «Мона Ліза» – це був жах! Велика рама з якою я на вечірці нікуди не могла протиснутися. Ну і виклала я тоді за нього 30 доларів», – говорить Плаєр.

Економісти підрахували, що всередньому кожен американець витратить 72 долари на святкування Галловіну: на костюм, павутиння та скелетів, щоб прикрасити подвір’я, вечірки та цукерки для дітей, які ходитимуть від дверей до дверей і кричатимуть: «Пригощайте, або пожалкуєте».

«Американці все ще дуже обережні зі своїми витратами, проте легше будуть розставатися з грошима, ніж минулого року. Я б охарактеризував такий економічний стан, як не дуже стабільне, проте повільне покращення», – говорить Ричард Веддер, професор економіки університету Огайо.

Святкові витрати лякають американців менше, ніж у попередні роки
Святкові витрати лякають американців менше, ніж у попередні роки
За підрахунками експертів сім з десяти американців святкуватимуть Галловін. Люди люблять це свято і багато уваги приділяють вибору костюма серед іншого і тому, що прагнуть, хоч на один день стати тим, ким вони хочуть, забувши про всі інші турботи. Проте Веддер вважає, що на вечірках найпопулярнішими будуть персонажі, вбрання яких можна зібрати не більш ніж за 30 доларів.

«Я зазвичай обираю костюм он-лайн, а потім у Галловінських магазинах докуповую аксесуари», – розповідає Плаєр, – «Наприклад, цього року я буду дівчиною Гаррі Поттера, а мій хлопець відповідно Поттером. Ми купили мантії, краватки та окуляри он-лайн, а от палички, шапки ми купимо у магазині».

Близько місяця перед Галловіном по країні відкриваються спеціальні магазини, де продають костюми, аксесуари та декоративну косметику, для максимальної схожості зі своїм персонажем. Наприклад, звабливий костюм бджілки обійдеться в 35 доларів за сукню, панчохи, крильця та шапочку, а смугастий комбінезон в’язня за спеціальною ціною на розпродажі можна придбати за 20 доларів.

Любителі креативних рішень навідуються у магазини старовинного одягу, проте там зібрати костюм може зайняти набагато більше часу, а в деякий випадках і грошей.

«До нас приходять люди, які хочуть мати щось стильне, але які не дуже багато знають про старовинний одяг. Наприклад, вони приходять і говорять, що хотіли б вдягтися в стилі 20-их чи 60-их років. Хоча така сукня може бути дорожчою, ніж звичайний костюм, зате її можна буде вдягти і після свята», – розповідає Ненсі Шиа, співвласниця магазину старовинного одягу в Коннектикуті.

Святкові витрати лякають американців менше, ніж у попередні роки
Святкові витрати лякають американців менше, ніж у попередні роки
За сукню в стилі 20-их років доведеться викласти від 30 доларів, а чоловічі штани в дрібну клітинку обійдуться у 20 доларів. Проте, святкувати можна і зовсім в економному варіанті, зробивши костюм самостійно з речей куплених у магазинах секон-хенду.

«Я кілька років тому в магазині, куди люди віддають поношені речі, збирала собі костюм пірата. Гарне вийшло вбрання», – говорить Плаєр.

У комісійних магазинах до свята можна купити все майже за безцінь – від готового костюма Білосніжки за 7 доларів до ряси за 5. Саме там продаються і вживані святкові декорації: пластикові скелети, гарбузи та опудала «які наганяють жах», як написано під цінником у 3 долари.

«Звичайно, людей турбує рівень безробіття у 9%, вони налякані тим, що відбувається з боргами у європейських країн, а також неузгодженістю в національній системі охорони здоров’я, але вони економили, і зараз можуть трохи більше витратити, ніж у минулі роки», – підсумовує Веддер.

Економісти говорять, що одні лише витрати на святкування Галловіну повернуть в американську економіку близько 7 мільярдів доларів.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG