З Галловіном у Сполучених Штатах починається святковий сезон: День Подяки, Різдво, Новий Рік. Це означає витрати не тільки на страви та подарунки, а й атрибути свят, як на приклад, костюм для Галловіну, чи різдвяні прикраси. Проте, цього року американці витратять за свята більше, ніж у святковий сезон попередніх років. Згідно з дослідженням Національної федерації роздрібної торгівлі споживачі готові струсити пил зі своїх гаманців.
Александра Плаєр, студентка з Коннектикуту, до Галловіну почала готуватися за місяць. Вона проглядала сайти з ідеями для свого костюма, фільтрувала повідомлення друзів у соціальних мережах на те, ким хто буде цього року.
«Я шукаю недорогий костюм, але цікавий … і трохи зручний та зваблюючий, бо минулого року я була картиною «Мона Ліза» – це був жах! Велика рама з якою я на вечірці нікуди не могла протиснутися. Ну і виклала я тоді за нього 30 доларів», – говорить Плаєр.
Економісти підрахували, що всередньому кожен американець витратить 72 долари на святкування Галловіну: на костюм, павутиння та скелетів, щоб прикрасити подвір’я, вечірки та цукерки для дітей, які ходитимуть від дверей до дверей і кричатимуть: «Пригощайте, або пожалкуєте».
«Американці все ще дуже обережні зі своїми витратами, проте легше будуть розставатися з грошима, ніж минулого року. Я б охарактеризував такий економічний стан, як не дуже стабільне, проте повільне покращення», – говорить Ричард Веддер, професор економіки університету Огайо.
«Я зазвичай обираю костюм он-лайн, а потім у Галловінських магазинах докуповую аксесуари», – розповідає Плаєр, – «Наприклад, цього року я буду дівчиною Гаррі Поттера, а мій хлопець відповідно Поттером. Ми купили мантії, краватки та окуляри он-лайн, а от палички, шапки ми купимо у магазині».
Близько місяця перед Галловіном по країні відкриваються спеціальні магазини, де продають костюми, аксесуари та декоративну косметику, для максимальної схожості зі своїм персонажем. Наприклад, звабливий костюм бджілки обійдеться в 35 доларів за сукню, панчохи, крильця та шапочку, а смугастий комбінезон в’язня за спеціальною ціною на розпродажі можна придбати за 20 доларів.
Любителі креативних рішень навідуються у магазини старовинного одягу, проте там зібрати костюм може зайняти набагато більше часу, а в деякий випадках і грошей.
«До нас приходять люди, які хочуть мати щось стильне, але які не дуже багато знають про старовинний одяг. Наприклад, вони приходять і говорять, що хотіли б вдягтися в стилі 20-их чи 60-их років. Хоча така сукня може бути дорожчою, ніж звичайний костюм, зате її можна буде вдягти і після свята», – розповідає Ненсі Шиа, співвласниця магазину старовинного одягу в Коннектикуті.
За сукню в стилі 20-их років доведеться викласти від 30 доларів, а чоловічі штани в дрібну клітинку обійдуться у 20 доларів. Проте, святкувати можна і зовсім в економному варіанті, зробивши костюм самостійно з речей куплених у магазинах секон-хенду.
«Я кілька років тому в магазині, куди люди віддають поношені речі, збирала собі костюм пірата. Гарне вийшло вбрання», – говорить Плаєр.
У комісійних магазинах до свята можна купити все майже за безцінь – від готового костюма Білосніжки за 7 доларів до ряси за 5. Саме там продаються і вживані святкові декорації: пластикові скелети, гарбузи та опудала «які наганяють жах», як написано під цінником у 3 долари.
«Звичайно, людей турбує рівень безробіття у 9%, вони налякані тим, що відбувається з боргами у європейських країн, а також неузгодженістю в національній системі охорони здоров’я, але вони економили, і зараз можуть трохи більше витратити, ніж у минулі роки», – підсумовує Веддер.
Економісти говорять, що одні лише витрати на святкування Галловіну повернуть в американську економіку близько 7 мільярдів доларів.