Спеціальні потреби

Демократи припинили сидячий протест, оголосивши його успішним


Конгресмени, на чолі з Ненсі Пелосі, залишають Капітолій після акції протесту.
Конгресмени, на чолі з Ненсі Пелосі, залишають Капітолій після акції протесту.

Конгресмени-демократи у Палаті представників США припинили сидячий протест, який тривав понад 25 годин.

Впливовий конгресмен-учасник акції Стені Гоєр заявив, що законодавці тепер повертаються до своїх округів, де спілкуватимуться з виборцями, щоб почути їхні думки щодо ухвалення законодавства про зброю.

У середу законодавці-демократи вимагали поставити на голосування у Палаті представників законопроект про обмеження продажу зброї в країні. До небувалого протесту їх змусила чергова масова стрілянина в Орландо 12 червня, де загинули майже півсотні людей. Але республіканці у Конгресі блокують будь-які ініціативи, які можуть ускладнити купівлю зброї.

Близько 40 конгресменів від Демократичної партії у робочий день середи вирішили вдатися до незвичної для американського Капітолію форми протесту – вони сіли на підлогу перед трибуною.

«Ми займемо цю залу. Ми більше не дозволимо, щоб наше право голосу було відхилене», - заявив конгрсмен-демократ від штату Коннектикут Джон Ларсон.

Незабаром промова конгресмена від Коннектикуту перервана, офіційні відео-камери вимкнені. Спікер Палати представників, республіканець Пол Раян оголошує припинення роботи нижньої палати до 5 липня. Між тим, конгресмени- протестувальники через Periscope і Facebook Live продовжують передавати відео у режимі реального часу. Кабельний телевізійний канал C-SPAN, який висвітлює роботу Конгресу, також продовжує передавати події з середини нижньої палати.

У залі чути скандування: «Немає законопроекту - немає канікул». Їхня вимога – негайно розглянути законопроект про заборону продажу зброї деяким категоріям громадян. Демократи вимагають поглибити перевірку осіб, які хочуть придбати зброю, та заборонити продаж зброї людям, які внесені у так званий список «заборони польотів», яким заборонено в’їзд або виїзд зі США через підозру у причетності до тероризму.

Конгресмен Джон Льюїс закликав лідерів Палати предствників поставити на голосування законопроект щодо контролю за зброєю, який відповідає здоровому глузду, і дати законодавям проголосувати».

Акцію демократів саме очолив ветеран руху за громадянські права, конгресмен від штату Джорджія Джон Льюїс. Разом з іншими активістами у 1960-х роках він брав участь у сидячих протестах проти расової дискримінації.

«Ми не можемо більше чекати, ми не можемо більше бути терплячими. Тому сьогодні ми прийшли сюди, щоб продемонструвати необхідність дій – не наступного місяця, не наступного року, а зараз – сьогодні!», - заявив Льюїс.

Спікер Палати представників Пол Раян, побачивши, що оголошення перерви не спрацювало, закликає демократів припинити акцію і називає її «рекламним трюком», спрямованим на привернення уваги.

«Голова цінує те, що члени Палати розходяться в питаннях політики і прагнуть висловити ці відмінності. Але голова хотів би сподіватися, що робота Палати буде проходити таким чином, щоб позитивно представляти гідність і благопристойність цієї інституції, до якої ми всі належимо», - наголоси Раян.

Пол Раян кличе конгресменів на голосування у справі, не пов’язаній із законом про зброю. Натомість, у залі голосують за фінансування зусиль у боротьбі з вірусом Зіка.

Протестувальники все одно не розходяться – вигукують гасла, тримають в руках плакати з іменами жертв збройного насильства.

Як показують різні опитування громадської думки, більшість американців підтримують заходи, які в міру розумного впорядкують продаж зброї в країні. Брак дій з боку Конгресу оглядачі пов’язують із потужним у США збройним лобі.

«Настав час, щоб Конгрес дослухався до американської громадськості, а не до Національної стрілецької асоціації. Щоб дослухався до більшості демократів, республіканців, незалежних, і щоб забрав зброю з рук терористів, засуджених злочинців і тих, хто може завдати шкоди іншим», - заявила член Палати представників від штату Меріленд Донна Едвардс.

У понеділок цього тижня Сенат, де більшість мають республіканці, заблокував чотири ініціативи, які стосувалися контролю за зброєю. Опоненти протестувальників вважають, що подібні заходи порушують конституційні права продавців та покупців.

Дивіться також: Розстріл в Орландо не переконав Сенат США, що закони про зброю треба міняти

Розстріл в Орландо не переконав Сенат США, що закони про зброю треба міняти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG