Сьогодні гривня ще падає, але вже в березні-квітні почне рости, обіцяють українські урядовці. Україна домовилася із МВФ про нову програму фінансування обсягом у 17,5 мільярда доларів. До Верховної Ради Кабмін вже подав проект реформ, які погодили із фондом. У разі їх затвердження парламентом, фінансисти очікують на добро Ради директорів МВФ і перший транш, який прийде на початку наступного місяця.
Ризик дефолту, про який так довго говорили песимісти, скасовуєтсья. Україна домовилася з МВФ про нову програму фінансування. На саме поняття дефолт у Мінфіні тепер накладено табу. Говорить міністр фінансів України Наталія Яресько:
«Сума – немала. Якщо порівняти до ВВП України, вона одна з найбільших в історії МВФ. Я думаю, що ця співпраця дозволить нам стабілізувати фінансову і банківську системи».
Експерти погоджуються – грошей, які надає МВФ та інші міжнародні донори, достатньо, щоб пережити нинішній скрутний рік.
Подібної думки виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко:
«В будь-якому разі обсяги зовнішнього фінансування, які ми отримаємо від МВФ та інших зовнішніх кредиторів, можуть дати нам можливість подолати нинішню кризу та в 2016-ому сподіватися на невелике економічне зростання».
Перші результати громадяни відчують вже у березні-квітні. Експерти прогнозують – гривня нарешті стабілізується.
Устенко продовжує:
«Як тільки будуть зараховані перші кошти від МВФ, ми побачимо укріплення гривні. На наш погляд, долар буде коштувати в діапазоні від 20 до 22 гривень. Якщо припустити, що уряд буде таки робити економічні реформи і програма співпраці з МВФ діятиме, ми можемо розраховувати навіть на суттєвіше укріплення гривні».
Фінансисти додають: більше ніж будь-які кредити МВФ, українцям можуть допомоги вони самі. Якщо будуть здійснені справжні реформи і зупиниться війна, в Україну хлине потік грошей. І не позичок, а інвестицій. І тоді ситуація в країні може змінитися на краще кардинально.