Спеціальні потреби

ІДІЛ взяв на себе відповідальність за вибухи в Ірані та назвав імена терористів-смертників


Люди принесли іранський прапорець та квіти до посольства Ірану в Парижі для вшанування загиблих внаслідок терактів в Ірані 3 січня 2024 року. Фото: Dimitar Dilkoff/AFP
Люди принесли іранський прапорець та квіти до посольства Ірану в Парижі для вшанування загиблих внаслідок терактів в Ірані 3 січня 2024 року. Фото: Dimitar Dilkoff/AFP

Сунітська група ІДІЛ взяла на себе відповідальність за вибухи в Ірані, оприлюднивши заяву про причетність до злочину терористів-смертників, які підірвали пояси з вибухівкою серед натовпу у південно-східному іранському місті Керман.

ІДІЛ – антишиїтська та антиіранська група, котра роками воює проти Ірану на Близькому Сході, і попри низку поразок у регіоні, зберігає там присутність, нагадує видання The Hill.

Вибухи в Ірані екстремістське угруповання назвало "подвійною мученицькою операцією" та описало, як двоє бойовиків підійшли до церемонії біля могили генерала Сулеймані та підірвали пояси з вибухівкою, прив’язані до їхніх тіл "біля могили лицемірного лідера", - цитує заяву екстремістів видання The New York Times.

У заяві угруповання, яке називає себе "Ісламська держава", ідентифікувало двох нападників - Омара аль-Мовахіда та Саєфуллу аль-Муджахіда, пише газета. Група складається з місцевих філій по всьому мусульманському світу і не уточнила, яка саме регіональна організація стоїть за вибухами.

Група неодноразово погрожувала Ірану через те, що вона називає "політеїзмом і віровідступництвом", вона також взяла на себе відповідальність за кілька попередніх атак на Іран, нагадує NYT.

Як повідомляв Голос Америки, вибухи пролунали під час цьогорічної церемонії вшанування пам'яті генерала Касема Сулеймані, вбитого американським безпілотником у 2020 році.

Серед поранених були й діти. Щільний натовп перед трагічним інцидентом йшов дорогою, заставленою ятками з їжею та напоями, а з динаміків звучала молитва з Корану.

Іранські посадовці спочатку повідомили про 103 загиблих внаслідок двох вибухів. Але міністр внутрішніх справ Ахмад Вахіді заявив у четвер, 4 січня, що 84 людини були вбиті, повідомляє NYT.

Загалом під час нападу було поранено 284 людини, 220 з них досі перебувають у лікарні Кермана.

Також спростували початкові іранські повідомлення про те, що бомби нібито були розміщені у мішках і підірвані дистанційно.

Вибухи в Ірані: реакція США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Це був один з найбільш смертоносних нападів в Ірані з 1979 року.

Тегеран пообіцяв жорстко відповісти на атаки та назвав вибух терористичним, нагадує The Hill. Газета також додає: напади у Лівані та Ірані спричинили нову нестабільність на Близькому Сході.

Держдеп США заявляв 3 січня, що Сполучені Штати не причетні до серії вибухів в Ірані та не мають підстав вважати причетним до нападу Ізраїль.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG