Китай заявляє, що успішно посадив на земну поверхню свій перший космічний корабель для повторного використання після двох днів на орбіті. Цю новину оприлюднило 6 вересня державне інформаційне агентство Сіньхуа.
За повідомленням, корабель приземлився в Центрі запуску супутників Цзюцюань, що розташований в пустелі на північному заході країни. Його запустили 4 вересня за допомогою ракети Long March 2F.
Наразі неможливо підтвердити приземлення чи деталі щодо космічного судна. Ані Сіньхуа, ані будь-яке інше державне медіа не оприлюднили фотографій чи інших подробиць.
Намагання розробити космічний корабель багаторазового використання – це останній з проєктів Китаю з розвитку космічної галузі країни.
Пекін відправив свого першого космонавта на орбіту в 2003 році. Торік Китай став першою державою, що висадила робота на протилежному боці місяця. Ще один китайський робот досліджує поверхню Марса.
Заснована Ілоном Маском у США компанія SpaceX у травні стала першою у світі, що вперше почала використовувати ракети багаторазового застосування для запуску людей на МКС. До того американське космічне агентство NASA роками запускало шаттли - космічні кораблі, які виходили на орбіту на одноразових ракетах, а потім поверталися назад на землю як літаки.
Радянське космічне агентство також розробило схожий корабель – "Буран", але він здійснив лише один безпілотний політ у 1988 році.
Дивіться також: Скільки мільярдів втрачає Нью-Йорк через порожні зали на Бродвеї. Відео