Спеціальні потреби

Міністри оборони ЄС погодились почати роботу зі створення місії військової допомоги Україні


Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель після зустрічі міністрів оборони ЄС у Празі
Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель після зустрічі міністрів оборони ЄС у Празі

Міністри оборони ЄС на зустрічі у Празі погодилися розпочати "роботу, необхідну для визначення параметрів нової місії військової допомоги Україні".

Про це у вівторок, 30 серпня, повідомив Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

«На шляху є багато тренувальних ініціатив (для українських військових - ред.), але потреби величезні, і ми повинні забезпечити узгодженість цих зусиль», - заявив Боррель після зустрічі міністрів оборони двадцяти семи країн ЄС у Празі.

«Всі країни-члени чітко погодились щодо початку роботи, необхідної для визначення параметрів місії ЄС з надання військової допомоги Україні», - сказав головний дипломат ЄС. Дипломат не уточнив, який мандат може бути в цієї місії і де може бути розташована база для тренування українських військових.

За словами Борреля, на зустрічі у Празі міністр оборони України Олексій Резніков показав європейським колегам перелік коротко-, середньо- та довгострокових тренувальних заходів, яких потребують ЗСУ. Олексій Рєзніков приєднався до зустрічі у Празі по відеозвязку.

Коментуючи плани щодо створення військової місії ЄС до України в інтервю "Радіо Свобода", Джозеп Боррель заявив, що раніше не всі члени ЄС підтримували створення цієї місії.

“Ми повинні були підтримати українську армію, деякі країни-члени, головним чином країни Балтії та Польща, просили нас, просили мене як відповідального за таку діяльність, представити план цієї навчальної місії для української армії.

Все затягувалося, тому що не було згоди, не всі були переконані, що це потрібно. Ну, а зараз у нас війна, тому це має статися зараз або ніколи. Ми не можемо продовжувати обговорення того, що було на столі протягом місяців, а війна триває. Отже, якщо ми хочемо відправити цю місію, ми повинні зробити це зараз”, - розповів головний дипломат ЄС.

На питання журналіста, якою б мала бути ця місія, Боррель відповів: “Я думаю більше про кваліфіковану підготовку, з точки зору логістичного потенціалу, технологічного потенціалу, організаційного потенціалу. Українська армія не схожа на малійську чи мозамбікську, де потрібно йти до основ. Вивчення основ не потрібне. Ми говоримо про щось більш потужне”.

Як повідомляв "Голос Америки", сьогоднішня нарада міністрів оборони ЄС була неофіційна. Конкретні рішення, за словами Боррел, будуть схвалені згодом в результаті передбачених в ЄС механізмів.

8 вересня у Німеччині має відбутись п'ята зустріч Міжнародної контактної групи з оборонної допомоги Україні під керівництвом очільника Пенгатону США Ллойда Остіна, так званої "Рамштайн 5".

Дивіться також: Ці американські компанії продовжують вести бізнес в Україні і навіть відривають нові вакансії в час війни

Розсилка

Відео - найголовніше

Хмельничанки, які полягли захищаючи Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:13 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG