Суд в Чорногорії оголосив терміни покарання 14 осіб, включно з місцевими опозиційними політиками і двома громадянами Росії, яких назвали агентами російської військової розвідки ГРУ за спробу у жовтні 2016 року повалити уряд і зірвати вступ країни в НАТО.
Росія засудила вступ Чорногорії в НАТО 2017 року, але назвала звинувачення про причетність Москви до спроби перевороту абсурдними.
Росіян Едуарда Шишмакова та Володимира Попова судили заочно, оголосивши їм 15 і 12 років ув’язнення.
Суддя Сузана Мугоса сказала, що їх визнали винними у “спробі тероризму” і у “створенні злочинної організації”.
Двох провідних представників місцевих етнічних сербських сил, яких назвали проросійськими опозиційними політиками, засудили до п'яти років в’язниці.
Андрія Мандич та Мілан Кнезевич були депутатами парламенту від Альянсу демократичних сил.
У вироку сказано, що група планувала у день виборів 16 жовтня 2016 року захопити парламент, убити тодішнього прем’єр-міністра Міло Джукановича і встановити проросійський уряд, який мав відмовився від вступу країни в НАТО.
Опозиція в Чорногорії стверджує, що спроби заколоту не було і наполягає, що уся справа була намаганням залишити при владі Міло Джукановича, який зараз є президентом країни.
Джуканович виступає за вступ Чорногорії в ЄС, проти чого також Росія заперечує.
8 травня Міло Джуканович закликав Європейський Союз інтегрувати Балкани, щоб гарантувати майбутнє Європи і захистити регіон від російського та китайського впливу.
Чорногорія, а також Сербія офіційно названі кандидатами на вступ в ЄС, але дати їхнього майбутнього членства ще немає.
Євросоюз вимагає, щоб ті дві країни докладали більше зусиль у боротьбі з організованою злочинністю, корупцією та домоглися більшої згоди у свої суспільствах щодо зовнішньополітичного курсу.
У Чорногорії та Сербії останнім часом відбувалися демонстрації, учасники яких звинувачували уряди у зловживанні владою.
Дивіться також: Полковник Сергій Кривонос про майбутнє військової співпраці Києва і Вашингтона за нового президента