Вашингтон приєднався до міжнародного засудження запуску ракети, проведеного Північною Кореєю. Адміністрація Барака Обами і американські законодавці знову заявили про те, що будуть рішуче протистояти ядерній програмі і військовим амбіціям Пхеньяна.
Радник з національної безпеки Сюзан Райс засудила запуск ракети далекого радіусу дії і пообіцяла, що США «вживуть будь-які кроки, щоб захистити себе і своїх союзників і відповісти на провокації Північної Кореї».
Але ще до запуску Білий дім був насторожі.
«Ми ведемо діалог з Китаєм про те, як вони в координації з міжнародною спільнотою зможуть чинити додатковий тиск на Північну Корею, щоб змусити її виконувати свої міжнародні зобов’язання», – заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест в кінці січня, коментуючи ядерне випробування, проведене Пхеньяном три тижні тому.
Тим часом Конгрес на цьому тижні може прискорити прийняття законопроекту про посилення санкцій проти Північної Кореї.
Голова комітету Сенату з міжнародних відносин республіканець Боб Коркер оприлюднив заяву, в якій зазначив, що законопроект про «розширення і посилення режиму санкцій у зв’язку з ядерною і ракетною програмою Північної Кореї» буде винесено на розгляд палати у повному складі. Документ також «торкнеться широкого спектра забороненої діяльності режиму», повідомив Коркер.
«Те, що ми маємо, – це ненавмисні наслідки бездіяльності», – заявив він в інтерв’ю «Голосу Америки» на минулому тижні.
«Вони продовжують випробування балістичних ракет, вони продовжують роботу над засобами доставки ядерних боєголовок, – додав сенатор. – Країною, яка може чинити реальний вплив на Північну Корею, є Китай. Вони завжди стурбовані стабільністю і не хочуть розгойдувати човен, але, думаю, санкції можуть змінити ситуацію».
Ракетний запуск швидко став однією з тем президентської передвиборної кампанії.
«Перше, що нам потрібно зробити, – це збільшити потенціал нашої протиракетної оборони, – заявив республіканський сенатор Тед Круз у ході суботніх дебатів. – Ми повинні встановити ракети-перехоплювачі в Південній Кореї. Вони потрібні Південній Кореї».
«Наступний президент Сполучених Штатів має повернути США в гру, і якщо для нашої безпеки треба буде завдати превентивного удару, то ми повинні зробити це», – заявив інший республіканський кандидат, екс-губернатор Флориди Джеб Буш.
«Китай каже, що у них нібито немає достатнього контролю над Північною Кореєю, – заявив Дональд Трамп на республіканських дебатах. – Вони мають величезний контролем. Я буду працювати з Китаєм, нехай Китай вирішує цю проблему».
Демократичний кандидат у президенти Гілларі Клінтон звинуватила Пхеньян у спробах ядерного шантажу і залякування. «Нам потрібен головнокомандувач, що володіє досвідом і розсудливістю, який зможе мати справу з небезпечною Північною Кореєю із першого дня», – сказала вона.
Дивіться також: Берні Сандерс нарешті розповів, якою хоче бачити зовнішню політику США