Спеціальні потреби

НАТО й Україна проведуть екстрену зустріч 26 листопада. Європейські лідери відкидають погрози Росії


На цьому знімку з відео, наданого фондом "Повернись живим" 21 листопада 2024 року, видно вогні в небі під час російської атаки на місто Дніпро. (Фото: Українська служба надзвичайних ситуацій через АП)
На цьому знімку з відео, наданого фондом "Повернись живим" 21 листопада 2024 року, видно вогні в небі під час російської атаки на місто Дніпро. (Фото: Українська служба надзвичайних ситуацій через АП)

НАТО проведе екстрену зустріч з Україною 26 листопада для обговорення застосування Росією гіперзвукової ракети середньої дальності вранці 21 листопада для удару по місту Дніпро.

Про це повідомляють агентство Reuters, а також Радіо Свобода з посиланням на поінформовані джерела.

Обговорення відбудуться в Брюсселі на прохання Києва. До складу Ради НАТО-Україна входять посли країн-членів НАТО та їхні українські колеги.

До засідання Україна збере докази та інформацію про удар Росії по Дніпру експериментальною зброєю. Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час спільного брифінгу із чеським колегою Яном Ліпавським у Києві, передає кореспондентка Радіо Свобода.

"До того до цього часу ми намагатимемось максимально зібрати докази, максимально провести необхідні дослідження, щоб більш предметно представити нашим союзникам наше бачення, наші оцінки, як і наслідків, так і характеру зброї, якою було завдано цього удару. І, безумовно, що в фокусі буде посилення наших оборонних спроможностей, посилення нашого повітряного щита", – зазначив Андрій Сибіга.

В Європі запевняють, що удар по Дніпру не змусить союзників припинити підтримку України.

“Російська ескалація та провокація, яку ми помічаємо останнім часом, - це спроба залякати нас від підтримки України, і це не вдасться. Цього не станеться”, - заявив міністр оборони Швеції Пал Йонсон на спільній пресконференції зі своїм українським колегою Рустемом Умєровим у Стокгольмі.

“Підтримувати Україну – це і правильно, і розумно, і це інвестиція в нашу власну безпеку, тому що безпека (України) – це також наша безпека”, – сказав він на тлі оголошення про надання Швецією “значного фінансування” Україні для закупівлі ракет великої дальності та безпілотників.

“Україна має повне право, згідно з міжнародним правом, захищатися всередині та за межами своєї території, і ми раді, якщо ми зможемо й надалі розвивати як ваш потенціал для виробництва ракет великої дальності, так і ударних безпілотників дальньої дії”, – сказав Йонсон Умєрову.

Гра зі страхом — це рецепт, який Путін уже використовував
Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини

Міністерка закордонних справ Німеччина Анналена Бербок заявила, що Путін використав “ракети, які раніше не використовувалися”, щоб змусити Європу припинити підтримку України.

“Гра зі страхом — це рецепт, який Путін уже використовував”, — сказала Бербок, виступаючи на пресконференції під час саміту COP29 в азербайджанському Баку 22 листопада.

“Найкращий захист нашого європейського миру - це підтримка України в її самообороні, поки Путін не припинить цю жахливу війну”, - додала вона.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив 22 листопада, що удар по Дніпру напередодні був попередженням “безрозсудному” Заходу щодо застосування далекобійних західних ракет Україною для ударів вглиб Росії.

Він додав, що у Кремлі “не сумніваються”, що у Вашингтоні зрозуміли попередження.

Президент Росії Володимир Путін заявив ввечері 21 листопада, що війна в Україні набуває ознак “глобальної”, й не виключив російських ударів по західних країнах.

Рада Україна-НАТО є спільним органом Альянсу та України, заснованим у 2023 році для просування політичного діалогу, взаємодії, співпраці між Україною на НАТО, а також підтримки прагнень України приєднатися до Альянсу, згідно з вебсайтом НАТО. Рада створена для спільних консультацій, прийняття рішень і діяльності, а також виступає механізмом консультацій у кризових ситуаціях.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG