Спеціальні потреби

Онлайн-експлуатація: біженці все частіше стають жертвами сексуальної наруги у мережі


Державний секретар США Ентоні Блінкен та генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі Гельга Шмід під час зустрічі в Державному департаменті США у Вашингтоні, округ Колумбія, 24 липня 2023 року. Brendan Smialowski/AFP
Державний секретар США Ентоні Блінкен та генеральна секретарка Організації з безпеки та співробітництва в Європі Гельга Шмід під час зустрічі в Державному департаменті США у Вашингтоні, округ Колумбія, 24 липня 2023 року. Brendan Smialowski/AFP

Жертвами торгівлі людьми й у тому числі сексуальної онлайн-експлуатації стають понад 25 мільйонів людей щороку, а зі зростанням кількості біженців через війну ці цифри лише зростають. Про це розповіла генеральна секретарка Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Гельга Шмід.

Посадовиця наголосила, що близько 80-90% біженців – жінки та діти, і саме вони є жертвами злочину торгівлі людьми та сексуальної експлуатації, у тому числі в інтернеті.

“Ми робимо все, щоб протидіяти цьому, підвищувати обізнаність, співпрацювати з урядами, щоб разом протистояти організованій злочинності. Треба працювати з правоохоронними органами, з громадянським суспільством”, – наголосила Шмід у своєму виступі в американському Центі Вілсона в середу.

Як повідомляв Голос Америки, у партнерстві з організацією Thomson Reuters, в ОБСЄ створили сайт-пам’ятку helpforukrainians.info, щоб допомогти українським біженцям бути пильними щодо ризиків торгівлі людьми та експлуатації.

А видання Guardian наводить дані аналізу глобального трафіку пошукових систем про підвищений інтерес до порнографії за участю українок з часу вторгнення Росії в Україну. У березні минулого року дослідники зафіксували стрибок кількості таких запитів у 300%. Тенденція тривала і в наступні місяці. Виявлено, що у січні 13 відеороликів, на яких, за описами, зображені українські біженці, переглянули 275 тисяч разів.

ОБСЄ запустила кампанію під назвою “Будь у безпеці” з метою підвищення обізнаності українських біженок із способами протидії торговцям людьми.

Організація також повідомляла, що їм відомо про спроби вербувань у чатах, якими користуються українці, а також – збільшення тематичної реклами в інтернеті, інформує Радіо Свобода.

У Вашингтоні Гельга Шмід зустрілася із Держсекретарем США Ентоні Блінкен, котрий зауважив: “Життєво важливо, щоб ОБСЄ могла продовжувати свою роботу та всі свої місії. На жаль, організація зазнала значного обструкціонізму з боку Росії, що намагається перешкодити їй рухатися вперед”. Як відомо, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні припинила свою діяльність 31 березня 2022 року.

Під час зустрічі були обговорені питання стосовно ситуації в Україні, а також у Молдові. Ще одна з основних тем переговорів – зміни клімату.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG