Спеціальні потреби

Уряд США допоможе українцям відновити інфраструктуру – представник Держдепу


Заступник Держсекретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Паєтт: "Цей систематичний удар по гуманітарній інфраструктурі в Києві та за його межами є загрозою для всіх нас".
Заступник Держсекретаря США з питань енергоресурсів Джеффрі Паєтт: "Цей систематичний удар по гуманітарній інфраструктурі в Києві та за його межами є загрозою для всіх нас".

Заступник Держсекретаря США з питань енергоресурсів та колишній Посол США в Україні (2013-2016) Джеффрі Паєтт зазначив, що атаки на українську цивільну інфраструктуру становлять загрозу не лише Україні. США та їхні партнери, сказав він в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки», будуть продовжувати допомагати Україні, аби та змогла впоратися із наслідками обстрілів та посилити енергетичну стійкість країни.

Цей систематичний удар по гуманітарній інфраструктурі в Києві та за його межами є загрозою для всіх нас
Джеффрі Паєтт

«Цей систематичний удар по гуманітарній інфраструктурі в Києві та за його межами є загрозою для всіх нас. Це така ж загроза міжнародному порядку, як і те, що зробила Росія 24 лютого з її наземним вторгненням», - заявив він у ввечері 23 листопада у Вашингтоні під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років в Україні.

За його словами, США продовжуватимуть працювати, як над зміцненням здатності українців захищати свою країну на полі бою, так, разом із партнерами, - над відновленням енергетичної інфраструктури країни, яка несе величезні втрати в результаті російських ракетних обстрілів.

«Ми також збираємося продовжувати інтенсивну роботу з нашими партнерами в Міністерстві енергетики України, Укренерго, Міністерстві інфраструктури, в Офісах президента та прем’єр-міністра, щоб дати українському народу інструменти, потрібні для того, щоб відновити свою інфраструктуру, тримати світло ввімкненим, щоб гарантувати, що ця російська тактика не буде успішною», – сказав він.

Серед цих інструментів він назвав надання генераторів та тепломатеріалів Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

“Ми також дуже тісно співпрацюємо з усіма нашими союзниками та партнерами, а також з Європейським Союзом, Європейським енергетичним співтовариством і ЄБРР, щоб надати ресурси, необхідні для відновлення”, – розповів посол.

Він також поділився враженнями від українського павільйону на COP 27, конференції ООН з питань зміни клімату, яка цього року проходила в єгипетському місті Шарм-аль-Шейх.

За його словами, українці на конференції змогли представити не лише шкоду, завдану Росією енергетичній інфраструктурі, «але й зобов’язання українського уряду відновлювати та будувати нову енергетичну систему, яка є більш стійкою, вільною від уразливості з боку Росії, ніж та, що була спадщиною Радянського Союзу».

Згідно з інформацією українського уряду, через обстріли в середу, 23 листопада, 10 цивільних осіб загинуло, 50 людей зазнало поранень, вісім енергооб'єктів постраждало від обстрілів, всі чотири українські АЕС не постачали струм до енергомережі. За інформацією командування Повітряних сил ЗСУ, ППО України збила 51 ракету з 70, а також 5 безпілотників.

Як раніше писав «Голос Америки», в заяві Білого дому, оприлюдненій напередодні, йдеться про те, що нові удари Росії по енергетичній інфраструктурі та цивільних об'єктах України є навмисною спробою "збільшити страждання та кількість смертей українських чоловіків, жінок та дітей".

Своїми діями Росія вказує, що готова збільшити ризик ядерного інциденту, що може мати наслідки не лише для України, але і для регіону, йдеться в заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

Останній пакет допомоги в рамках президентських повноважень обсягом 400 мільйонів доларів, крім військової, включає більше 250 мільйонів доларів допомоги на утеплення, розподіл палива для обігріву, генераторів, ковдр та ремонтних матеріалів.

У середу президент України Володимир Зеленський виступив на терміновому засіданні Ради Безпеки ООН із закликом засудити "всі форми енергетичного терору". Він також закликав прийняти український план миру та надати Україні системи протиповітряної оборони.

Постпред Росії в ООН Василь Небензя на тому ж засіданні заявив, що Росія обстрілює цивільну інфраструктуру України, залишаючи без світла, води, тепла та зв’язку мільйони українців, у відповідь на військову допомогу союзників Україні, або, як він висловився, «накачування цієї країни західною зброєю».

«Ми завдаємо ударів по інфраструктурних об'єктах в Україні у відповідь на накачування цієї країни західною зброєю та безрозсудні заклики Києва здобути військову перемогу над Росією», – сказав Небензя.

Деяка інформація для цієї статті надійшла від «Настоящего времені», спільного проекту «Голосу Америки» та «Радіо Свобода».

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG