Сполучені Штати планують відправити в Україну протягом наступних двох місяців два зенітно-ракетні комплекси NASAMS, які забезпечують складну протиповітряну оборону, повідомляє кореспондент «Голосу Америки» з питань національної безпеки Джефф Селдін з посиланням на прес-секретаря Пентагону бригадного генерала ВВС Пета Райдера.
«Два комплекси NASAM будуть доставлені в Україну протягом найближчих 2-х місяців або близько того, сказав бригадний генерал Патрік Райдер. NASAM – Національна удосконалена зенітно-ракетна система для забезпечення мережевої ППО середньої дальності», – повідомив Селдін у своєму твіті.
«Ми думаємо, що це буде складна боротьба. Звичайно, українці мали певні успіхи. І ми будемо продовжувати їх підтримувати. Ми вважаємо, що єдине, що може пришвидшити завершення цієї боротьби, це, якщо росіяни вирішать зробити правильну річ і вивести свої війська з України», – сказав речник Пентагону.
NASAMS складається з ракет AMRAAM, що є передовими ракетами класу «повітря-повітря» середньої дальності, радара Sentinel і модуля центру розподілу вогню, розробленого норвезькою компанією Kongsberg Defense & Aerospace.
Як сказав в інтерв’ю ЗМІ президент Raytheon Land Warfare & Air Defence Том Ліберті, завдяки поєднанню цих технологій українські військові можуть максимально підвищити працездатність NASAMS у класифікації та застосуванні сучасних і нових поколінь літаків, безпілотників і крилатих ракет.
Наприкінці серпня американська оборонна компанія Raytheon отримала замовлення від Пентагону на виробництво зенітних ракетних комплексів NASAMS.
Обсяг замовлення перевищує 182 мільйони доларів з кінцевою датою виробництва - 23 серпня 2024 року. Кошти виділяються в рамках Ініціативи США з безпекової допомоги Україні. Виробництво буде здійснювати завод Raytheon в американському штаті Массачусетс, повідомили в Пентагоні.
У своєму відео-зверненні президент України Володимир Зеленський сказав, що Росія випустила по Україні вже 3800 різних ракет.
За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, комплекси NASAMS, які обіцяють надати партнери, – це лише перша ланка протиповітряної оборони Україні. Для розгортання наступних ланок Україні будуть потрібні ще Patriot або THAD, які, за його словами, є системою ППО далекого ураження.
Дивіться також: