Лідери України, Німеччини, Росії та Франції визнали, що Мінські угоди про врегулювання конфлікту на Донбасі не виконані у домовлені терміни.
Президент Петро Порошенко, канцлер Анґела Меркель, президенти Володимир Путін та Франсуа Олланд у телефонній розмові у середу говорили, що замість кінця цього року, очікують втілення угод наступного року.
Режим припинення вогню виконується, але з порушеннями. Нема згоди щодо умов проведення виборів на контрольованих сепаратистами територіях. Ключовим положенням, виконання якого не наблизилося, є вимога відновлення контролю України над кордоном з Росією.
Невиконання Мінських угод також означає продовження дії західних санкцій щодо Росії, сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» колишній посол США в Україні Стівен Пайфер:
«Я вважаю, що режим санкцій збережеться принаймні до літа 2016-го року. Побачимо, що буде далі. Є певні європейські країни, які хотіли би залишити санкції позаду. Але у Вашингтоні, я вважаю, панує думка, що санкції треба зберігати допоки Росія здійснить справжні кроки задля миру, а це - втілення домовленостей «Мінськ-2». Також ця думка постійно лунає від чільних німецьких представників.
Є певні європейські країни, які хотіли би залишити санкції позадуСтівен Пайфер
«Мені здається що за останні півтора роки ми були свідками того, як Німеччина стала провідним голосом ЄС у питанні санкцій. Так у Європі є країни, які хочуть зняття санкцій з Росії не чекаючи на те, що Росія повинна зробити – виконувати «Мінськ-2». Але якщо пригадати ситуацію наприклад у березні-квітні 2014-го і запитати тоді аналітиків про їхні прогнози щодо американських і європейських санкцій стосовно Росії на кінець 2015 року, то теперішній рівень санкцій більшість людей тоді не змогли би передбачити, коли йдеться про рівень координації дій США і Європейського Союзу», - зазначив екс-посол США в Україні Стівен Пайфер в інтерв’ю «Голосу Америки».
Дивіться також: Оцінка ролі США в Україні з боку киян може виявитись сюрпризом