Спеціальні потреби

Польща заарештувала німця за підозрою у передачі Росії технологій подвійного призначення


Ілюстративне фото: автомобіль польської поліції в Кузниці, Польща, 16 листопада 2021 р. (Фото: AP/Matthias Schrader)
Ілюстративне фото: автомобіль польської поліції в Кузниці, Польща, 16 листопада 2021 р. (Фото: AP/Matthias Schrader)

Польща заявила про затримання громадянина Німеччини за підозрою в експорті технологій подвійного призначення до Росії, де вони надалі були використані для виробництва зброї.

Чоловіка затримали в Любуському воєводстві на заході Польщі та звинуватили в “посередництві та експорті товарів подвійного призначення на територію Росії”, – йдеться в заяві польського Агентства внутрішньої безпеки від 27 листопада.

“Громадянин Німеччини торгував спеціалізованими машинами, які використовуються в технологічній промисловості, які через його компанію були незаконно відправлені на російські військові заводи, залучені у виробництві зброї”, — зазначено далі у заяві агентства.

“Підозрюваний визнав свою провину та подав клопотання про добровільне відбуття покарання”, - йдеться далі у заяві. Наразі незрозуміло, яке саме покарання йому загрожує.

Агентство не надало подальших подробиць щодо діяльності заарештованого.

Україна регулярно заявляє про виявлення західних компонентів у російській зброї, зокрема, ракетах та безпілотниках, якими Росія щоденно обстрілює українські міста і критичну інфраструктуру.

Сполучені Штати та Європейський Союз запровадили широкий спектр санкцій на Росію за її війну проти України, в тому числі обмежили її доступ до західних технологій, які можуть бути використані у виробництві зброї.

Зокрема, ЄС запровадив 14 пакетів санкцій проти РФ, щоб зменшити спроможність Москви фінансувати війну. Обмежувальні заходи охоплюють різні сектори та включають близько 2200 фізичних та юридичних осіб.

Своєю чергою США раніше цього місяця запровадили пакет санкцій проти російських банків, покликаний “перешкодити спробам Росії здійснювати транскордонні платежі за товари подвійного призначення та військову техніку”.

США і ЄС також вживають зусиль, щоб запобігти реекспорту західних технологій до Росії через треті країни з метою уникнення санкцій.

За твердженнями держсекретаря США Ентоні Блінкена, наразі близько 70% верстатів і 90% мікроелектроніки, які імпортує Росія для виробництва військової техніки, включаючи ракети, боєприпаси та бронетехніку, надходить з Китаю та Гонконгу.

У країнах Заходу вже не вперше заарештовують підозрюваних за спроби передати технології Росії в обхід санкцій.

Так у січні цього року у Нідерландах було заарештовано трьох осіб за підозрою у незаконному експорті технологічного та лабораторного обладнання, яке могло використовуватися у військових цілях в Росії.

За даними слідства, зареєстрована в Нідерландах торгова компанія, до якої заарештовані можуть бути причетні, купувала обладнання в Європі й транспортувала його до Росії через країни Східної Європи. Тоді повідомлялося, що обшуки та допити були проведені також у Німеччині, Латвії, Литві та Канаді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG