Сполучені Штати Америки закликають кожного із союзників НАТО надати Україні всі можливі ППО, якими вони можуть поділитися. Про це радник з нацбезпеки США Джейк Салліван розповів у розмові з журналістами 11 липня.
“Наша позиція полягає в тому, що давайте надамо ППО Україні, це найефективніший спосіб захистити небо. Ось чому ми закликали кожного союзника – надайте будь-яку систему, яку ви можете надати”, – сказав Салліван.
Так посадовець прокоментував запитання стосовно заяви польського міністра про те, що Польща не збиватиме російські ракети, які летять через Україну в її напрямку, якщо не буде відповідного рішення на рівні НАТО.
Салліван також додав, що Білий дім вважає потужне ППО найкращим способом зупинити російські повітряні сили.
Цього ж дня Пет Райдер, речник Пентагону, відповів на питання стосовно деталей розгортання систем ППО в Україні, оголошених Джо Байденом під час саміту НАТО у Вашингтоні:
“З безпекових міркувань я не зможу розповісти про терміни розгортання – окрім того, що, як завжди, ми працюватимемо з нашими українськими партнерами, щоб доставити ці засоби якомога швидше. І, звичайно, ми залишимо за українськими посадовцями говорити про те, коли ці системи прибудуть, і коли вони будуть введені в дію”.
Райдер додав: “Зайве казати, що ми розуміємо нагальність цього питання, про яку свідчать жахливі ракетні удари, завдані Росією цього тижня, один з яких влучив в дитячу лікарню. Тож це те, що й надалі залишатиметься неймовірно важливим для нас”.
Райдер не надав конкретики на запитання журналіста Голосу Америки про те, що Україна просила сім систем ППО та наразі отримала обіцянки про 5 таких систем.
"Це наш пріоритет, і ми будемо і надалі працювати з нашими союзниками та партнерами в усьому світі над тим, щоб надати Україні те, що їй потрібно для захисту себе і свого народу", – сказав речник Пентагону.
Раніше Голос Америки повідомляв, що президент України Володимир Зеленський, коли прибув до Вашингтона на саміт НАТО 9 липня, заявив, що говоритиме з союзниками передусім про такі пріоритети в обороні України, зокрема системи протиповітряної оборони.
"І президент Байден, й інші лідери можуть бути більш потужними, більш рішучими, ніж це було до цього моменту. Хоча я вдячний президентові, адміністрації, Конгресу Сполучених Штатів за пакет, за який було проголосовано. Ми очікуємо, що він [пакет] поступово приходитиме на поле бою і посилюватиме нашу армію", – сказав Зеленський.