Посолка США в Румунії Кетлін Кавалек під час церемонії випуску пілотів із навчального центру F-16 Training Center (EFTC), відкритого у листопаді минулого року, назвала Румунію “прикладом рішучості бути лідером у колективній обороні та безпеці в Чорноморському регіоні”.
Пізніше у EFTC навчатимуться українські пілоти.
Разом із дипломаткою церемонію відвідав Френк Джон, головний операційний директор компанії з виробництва озброєння Lockheed Martin, яка разом із компаніями-партнерами створила та підтримує навчальний центр, надаючи першокласне навчання, технічне обслуговування та підтримку літаків, а також усе інше, що потрібно для підтримки успішної польотної операції, інформує Посольство США у Румунії.
8-місячний курс навчання пройшли сім румунських пілотів, програма включала знання про системи літаків, польоти на тренажерах, планування місій, місії в повітрі та багато іншого, зазначила Кавалек.
Протягом курсу навчання пілоти навчилися не тільки керувати вдосконаленим винищувачем, але й використовувати його в команді, виконуючи сучасну тактику “повітря-повітря” та “повітря-поверхня”.
“Я впевнена, що ВПС Румунії з нетерпінням чекають на те, щоб приєднатися до зростаючого персоналу пілотів F-16 у Румунії, оскільки вона стає ще важливішим учасником стримування та оборони в повітряній сфері на східному фланзі НАТО”, – сказала американська дипломатка.
Навчальний центр у Румунії, за її словами, є не тільки є першим подібним у Європі, але й слугує “прикладом плодів партнерства та співпраці між союзниками”.
Так, Королівські ВПС Нідерландів надали 14 літаків F-16.
“Ми з нетерпінням очікуємо, що Румунія відкриє навчання іншим регіональним союзникам і партнерам, особливо Україні”, – заявила Кетлін Кавалек.
"Я з нетерпінням чекаю, що українські пілоти теж навчатимуться тут", – заявив і міністр оборони Нідерландів Рубен Брекелманс, повідомляє оборонне відомство Нідерландів.
Він наголосив, що Європейський навчальний центр F-16 створено за допомогою Нідерландів, а перші румунські пілоти, які пройшли тут навчання, будуть забезпечувати охорону повітряного простору НАТО.
Як повідомляв Голос Америки, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, коментуючи постачання в Україну винищувачів F-16, сказав, що вони сприятимуть ефективності ЗСУ, втім Україна матиме обмеження на їх використання. Їм доведеться залишатися “40 км або більше” від лінії фронту через ризик бути збитими.
З початку війни в лютому 2022 року Румунія кілька разів підтверджувала наявність фрагментів безпілотників на своїй території.
Цього тижня були знайдені уламки російських безпілотників “Герань-1/2” поблизу села Плауру, що на румунському березі річки Дунай навпроти українського портового міста Ізмаїл.