Спеціальні потреби

Росія не робить конструктивних кроків і може поновити агресію навесні, – Стівен Бланк


Переговори переговорами, але Захід має дати зброю - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Переговори переговорами, але Захід має дати зброю- експерт

Попри спробу знайти вирішення для припинення війни на сході України, яка була здійснена сьогодні за зачиненими дверима у Мінську, переговори навряд принесуть розв’язку конфлікту на його нинішній стадії. Таку думку в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» висловив старший науковий співробітник Американської ради з міжнародної політики Стівен Бланк.

Він запевняє: «Кремль не відступиться від завдання зруйнувати незалежність України, а військові дії, хоч і стихнуть на час зими з практичних міркувань, радше за все розгорнуться з новою силою вже навесні, коли відступлять холоди і непогода. Заморожений конфлікт на сході України – завдання мінімум для Кремля».

«Зараз відбуваються певні спроби поновити переговори, але я не є надто великим оптимістом у цьому питанні. Росія ставить перед собою невгамовні цілі, серед яких – знищення незалежності й суверинітету України, за будь-яких обставин. Крім того, за нинішніх умов, він (Путін – авт.) однозначно не збирається повертати Крим», – вважає Стівен Бланк.

І навіть попри заяву держсекретаря США Джона Керрі, який минулого тижня відзначив «конструктивні кроки» з боку Росії в питанні деескалації конфлікту, Бланк має іншу точку зору.

«Я б не хотів перечити держсекретарю, але я не бачу жодних реальних кроків з боку Росії. Те, що вони роблять називається маневрами», – підкреслює він.

Тиск із боку Росії проявився і в погрозі розриву відносин із НАТО, яка пролунала з Білокам’яної. Гірка іронія полягає в тому, переконаний експерт, що навіть попри підтримку Заходу, Україна навряд вступить до НАТО в найближчому майбутньому, як би така перспектива не обурювала й не лякала офіційний Кремль.

«Україна не приєднається до НАТО, навіть не зважаючи на те, що нема зараз більше іншої країни, якій би це було так потрібно. Україна не стане членом НАТО найближчим часом, тому що, по-перше, вона в стані війни і прийняття України значило б, що НАТО вступило б у війну з Росією, а цього не хоче ніхто з будь-якої сторони фронту. А по-друге, Україна досі лишається без реформ і вона просто не спроможна утримувати своє членство в НАТО», – резюмує Стівен Бланк.

Експерт переконаний наступного року оновлений американський Конгрес стане відчутно більш антиросійським, і підтримка України посилиться. Однак, Захід вже й зараз мав би посилити тиск на Росію, надіслати Україні військове обладнання та допомогти із тренінгами для військових, – констатує аналітик.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG