США оголосили про заборону видачі віз близько двом десяткам громадян Грузії, серед яких - міністри, члени парламенту та силовики, які "відповідальні чи беруть участь у підриві демократії в Грузії". Про це йдеться в заяві Держдепу від 12 грудня.
"Сполучені Штати рішуче засуджують жорстоке і невиправдане насильство, яке триває, партії "Грузинська мрія" щодо громадян Грузії, зокрема, учасників протестів, представників медіа, правозахисників та опозиційних діячів", - заявив речник Держдепу Меттью Міллер.
У Держдепі додали, що "Грузинська мрія" відвернулася від євроатлантичного майбутнього Грузії, якого надзвичайно прагне грузинський народ, і яке передбачає конституція їхньої країни.
Держдепартамент також анонсував підготовку нових санкцій щодо Грузії.
"Ми готуємо додаткові заходи, зокрема санкції, щоб притягнути до відповідальності тих, хто підриває демократію в Грузії. Разом із народом Грузії ми хочемо бачити сильну, процвітаючу та демократичну Грузію, міцно інтегровану в євроатлантичну спільноту", - йдеться в заяві Держдепу.
У Держдепі зазначили, що візові обмеження, запровадженні 12 грудня, "демонструють рішучість США" та доповнюють раніше оголошені санкції щодо понад 100 осіб, пов’язаних із "Грузинською мрією", та членів їхніх родин.
Як повідомляв Голос Америки, 30 листопада Сполучені Штати оголосили про призупинення стратегічного партнерства з Грузією, а державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що призупинивши процес вступу Грузії в ЄС, "Грузинська мрія" відкинула можливість тісніших зв’язків із Європою та зробила країну більш вразливою для Кремля.
Також на початку грудня США запровадили санкції та призупинили надання 95 млн доларів допомоги уряду Грузії, назвавши "зрадою конституції Грузії" рішення призупинити вступ до ЄС.
За понад два тижні протестів у Грузії більш ніж 100 людей були шпиталізовані з пораненнями, які вони отримали під час сутичок із поліцією, понад 400 людей були заарештовані, пише CBS.
Втім тисячі грузинських протестувальників щовечора продовжують виходити на вулиці Тбілісі.
Протести в Грузії тривають із 28 листопада, коли правляча партія "Грузинська мрія" оголосила про своє рішення щодо припинення переговорів з ЄС. Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року.
Акції прихильників проєвропейського курсу країни влада розганяє водометами і сльозогінним газом, а правоохоронці вдаються до побиття мітингувальників. Кобахідзе каже, що влада країни “не допустить сценарію українського Майдану”.
Застосування грузинськими силовиками надмірного насильства проти протестувальників викликало хвилю обурення в країні та за кордоном.
Дивіться також: