Голова Комітету з міжнародних відносин Сенату США Боб Коркер каже, що процедурні питання навряд чи можуть бути причиною затримки в голосуванні в Палаті представників
Глава Комітету з міжнародних відносин Сенату США Боб Коркер заявив в понеділок, що, якщо Палата представників не проголосує за законопроект про нові санкції щодо Росії, то це буде виключно через те, що конгресмени не хочуть запровадження нових обмежувальних заходів проти Москви, а не через процедурні проблеми.
«Ніякої проблеми тут немає, вони просто повинні вирішити, чи хочуть вони голосувати за законопроект про санкції щодо Росії чи ні», - заявив Кокер.
15 червня Сенат США майже одноголосно проголосував за нові санкції проти Росії і Ірану. Тоді 98 законодавців із 100 підтримали законопроект про санкції.
Однак після цього законопроект, що вимагає схвалення обох палат Конгресу, застряг в Палаті представників, лідери якої посилаються на процедурні складності, пояснюючи затримку його схвалення.
Прийнятий Сенатом законопроект, крім нових санкцій щодо Росії та Ірану, передбачає створення спеціального механізму, згідно з яким для пом'якшення чи скасування діючих санкцій президенту Дональду Трампу буде потрібно схвалення Конгресу. Незабаром після прийняття Сенатом США законопроекту низка впливових законодавців висловилися про його значення і сигнал, який він повинен надіслати російському керівництву.
«Ми не можемо собі дозволити марнувати час, - заявив сенатор-республіканець Джон Маккейн. - Необхідно, щоб Сполучені Штати Америки надіслали чіткий сигнал Володимиру Путіну і будь-якому іншому агресору - що ми не терпітимемо нападів на нашу демократію».
«Ми не повинні допустити, щоб подібного роду втручання в наші вибори стали нормальним явищем», - зазначила сенатор-демократ Джін Шагін.
29 червня Сенат одноголосно ухвалив новий законопроект, з якого прибрали «проблемне» положення, але поки що у Палаті представників голосування не було.
У понеділок республіканці в Палаті представників заявили, що нова версія законопроекту не задовольнила процедурну проблему і Сенат має знову внести поправку і голосувати.
Дивіться також: Успіх чи розчарування – експерти розділилися у своїх оцінках візиту Дональда Трампа до Європи